REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 28 d. 07:56

Lietuvos savivaldybės imasi nutraukti sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


206559

Rusijai įsiveržus į Ukrainą Lietuvos savivaldybės imasi iniciatyvos nutraukti bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais.

Kėdainių rajono savivaldybės taryba penktadienį nusprendė nutraukti bendradarbiavimo sutartį su Rusijos miestu Rostovu Didžiuoju ir Baltarusijos miestu Valkavisko miestu.

Analogišką tarybos nutarimo projektą yra parengusi Ukmergės savivaldybė.

Ji planuoja vienašališkai nutraukti sutartis su Ašmenos ir Svisloč rajonais Baltarusijoje, su Pionersko miesto apygarda Karaliaučiaus srityje Rusijoje bei ketinimų protokolą su Pionersko miesto apygarda Karaliaučiaus srityje.

Šias sutartis Ukmergė sudarė 2011–2017 metais.

„Ukmergės rajono savivaldybė reaguodama į Rusijos Federacijos paskelbta „specialią karinę operaciją“ Ukrainoje ir Baltarusijos Respublikoje sutelktas dideles Rusijos Federacijos karines pajėgas, nusprendė nutraukti partnerystės sutartis su šių valstybių miestais partneriais“, – teigiama projekto teikime.

Savo ruožtu Vilniaus meras Remigijus Šimašius praėjusią savaitę pranešė, kad sostinė nutraukia ryšius su buvusiais partneriškais miestais Baltarusijoje ir Rusijoje.

„Dar praėjusią savaitę rašiau jiems, kad padarytų ką nors, bet aišku, kad tyla“, – sakė jos.

Tuo metu Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pranešė pirmadienį ketinantis sušaukti neeilinį miesto tarybos posėdį dėl pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms. Taip pat ketinama nutraukti bendradarbiavimo sutartis su Sankt Peterburgu ir Kaliningradu.

„Miestas jau dabar pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius. Tuo pačiu stengsimės padėti ir jų tautiečiams, likusiems savo šalyje. Esame numatę konkrečius veiksmus – beliko gauti tarybos narių pritarimą“, – teigė miesto vadovas.

„Tarp Kaunui strategiškai svarbių klausimų bus svarstoma ir dėl partnerystės sutarties su dviem Rusijos miestais nutraukimo. Tai nėra vienasmeniai sprendimai. Kviečiu vieningai tuo pačiu pasekti ir kitus didžiuosius Lietuvos miestus“, – rašė jis.

Pasak mero, Kaunas „jokių tęstinių projektų su šiais miestais faktiškai nevykdo“.

„Su Baltarusijos miestais Kaunas išvis niekaip formaliai nesusijęs“, – teigė V. Matijošaitis.

Klausimą dėl sutarčių nutraukimo praėjusią savaitę svarstė Panevėžio miesto vadovai.

Frakcijų seniūnus sukvietęs miesto meras Rytis Račkauskas kėlė klausimą dėl bendradarbiavimo ryšių su miestais partneriais Rusijoje – Kaliningradu ir Mytiščiais, o „pasitvirtinus informacijai dėl Baltarusijos karių dalyvavimo užpuolant Ukrainą“ – ir dėl santykių su miestu partneriu Vitebsku. 

Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška pranešė atsiribojantis nuo sutarties su Rusijos Gusevo miestu.

„Dėl Ukrainos puolimo atsiriboju nuo Kazlų Rūdos ir Rusijos Gusevo miestų sutarties. Artimiausiu metu teiksiu savivaldybės tarybai šią sutartį sustabdyti. Akivaizdu kad Rusijos savivalda – ta pati valdžia. Šis sprendimas principinis. Ne tik dėl Ukrainos bet ir dėl mūsų. Nes po jos seks Lietuva“, – savo „Facebook“ paskyroje teigė meras.

Jonavos rajono savivaldybė pranešė nutraukianti bendradarbiavimą su Rusijos Bagrationovsko ir Baltarusijos Polocko miestais.

„Abiejų miestų administracijos vadovus elektroniniu paštu informavau, kad po Rusijos karinės invazijos į Ukrainą, įvykdytos su Baltarusijos valdžios pagalba, mūsų miestų partnerystė ir tolesnis bendradarbiavimas yra neįmanomas“, – sakė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Nutraukti bendradarbiavimą su miestais partneriais Rusijoje ir Baltarusijoje planuoja ir Alytaus miesto, Vilkaviškio rajono savivaldybės.

Praėjusią savaitę Rusiją pradėjo karinę invaziją į Ukrainą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA