REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Lapkričio 5 d. 21:27

Lietuvos rinktinė iškovojo tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionų titulą

Zarasai

Lietuvos sportinės žūklės federacijos nuotr.

EtapliusŠaltinis: Lietuvos sportinės žūklės federacija


282659

Sekmadienio vakarą Zarasų rajone, Vasaknose, baigėsi dvi dienas trukęs trečiasis tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Jame po atkaklios kovos triumfavo Lietuvos rinktinė, iškovojusi pasaulio čempionų titulą ir įveikusi dešimt kitų šalių komandų.

Lietuvos rinktinė į priekį išsiveržė dar pirmąją varžybų dieną, tačiau kova buvo itin įtempta. Mūsų šalies rinktinės atstovai taškas į tašką kovojo su favoritais laikytais, du prieš tai vykusius pasaulio čempionatus laimėjusiais italais.

Nors antroji varžybų diena buvo ne ką lengvesnė, tačiau lietuviai tempo nemažino ir galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

Lietuva – čempionai. Laimėjome tikrai užtikrintai. Surinkome 21-ą baudos balą. Po 38 baudos balus surinko Italija, Latvija ir Vokietija. Italai buvo pripažinti antrosios vietos laimėtojais. Jie kartu su latviais turėjo ne tik vienodai baudos balų, bet ir žaidimo taškų, tačiau latviai turėjo dviem pergalėmis mažiau, todėl liko treti. Ketvirti pasirodymą baigė vokiečiai, o penkti – Ukrainos sportininkai“, - sakė Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas.

Kaip teigė Kęstutis Kovalenkovas, antrąją varžybų dieną kibimas buvo kiek prastesnis, žuvis – mažiau aktyvi. Tačiau tai nesutrukdė lietuviams iškovoti pergalę. Beje, mūsų tautiečiai sužibėjo ne tik komandinėje rikiuotėje, bet ir individualioje įskaitoje.

Asmeninėje įskaitoje čempionu tapo Tautvydas Jakučiūnas, antrąją vietą iškovojo Jonas Čivinskas, o trečias buvo latvis Rudolfs Oto Egle, kuris lyderiavo pirmąją varžybų dieną.

Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas teigė, kad toks rezultatas mūsų šaliai yra itin didelis pasiekimas.

Pasak vadovo, iškovojusi pasaulio čempionų vardus tvenkinių upėtakių gaudymo Lietuvos rinktinė tuo pačiu atvertė ir naują puslapį mūsų šalies sportinės žūklės istorijoje.

Džiaugsmas tikrai trykšta per kraštus. Nesitikėjau, kad taip triumfuosime. Pamėginome atkurti mūsų šalies medalių istoriją visose mūsų kultivuojamose sportinės žūklės disciplinose, tai šis pasiekimas, koks dabar laimėtas Vasaknose, yra pirmas. Tai yra pergalė komandinėje įskaitoje ir pirmosios dvi vietos asmeninėje įskaitoje. Tokio komplekto trofėjų sportinėje žūklėje Lietuva dar niekada neturėjo“, - džiaugėsi Lietuvos sportinės žūklės federacijos prezidentas Tomas Būdas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA