REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 14 d. 12:30

Lietuvos politikai griežtai smerkia Irano išpuolį prieš Izraelį

Lietuva

Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Gitanas Nausėda. ELTA nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


298035

Lietuvos politikai griežtai smerkia vėlų šeštadienio vakarą Irano surengtą beprecedentį dronų ir raketų antpuolį prieš Izraelį.

„Tai nepriimtina ir nepateisinama“, – apie Irano ataką socialiniame tinkle „X“ sekmadienį rašė prezidentas Gitanas Nausėda.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis situaciją Artimuosiuose Rytuose ragino kuo skubiau deeskaluoti.

„Raginame visus elgtis santūriai ir kuo skubiau sumažinti nestabilią situaciją“, – platformoje skelbė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Apie tai, kad Lietuva griežčiausiai smerkia Irano atakas prieš Izraelį viešojoje erdvėje pasisakė ir parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ši naktis buvo įtempta ir nerami. Išpuolis prieš Izraelį yra griežčiausiai smerktinas ir nepateisinamas. Sveikinu jį atrėmus. Dabar pažiūrėkime, koks yra pajėgumas apsaugoti Ukrainą“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikino, kad „Iranas yra terorizmo regione ir Rusijos karo nusikaltimų Ukrainoje rėmėjas“, o Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis pabrėžė, kad tokie veiksmai turi sulaukti pasekmių.

„Teroristų režimai Irane ir Rusijoje turi susidurti su savo veiksmų pasekmėmis“, – socialiniame tinkle „X“ tvirtino Ž. Pavilionis.

ELTA primena, kad Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, jog šeštadienio vakarą pradėtas Irano antpuolis, kuriam buvo panaudota šimtai bepiločių orlaivių ir raketų, buvo „sužlugdytas“ – naktį 99 procentai iš jų buvo numušti.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Joe Bidenas po skubaus susitikimo su aukščiausio rango šalies saugumo pareigūnais šiai vis didėjančiai krizei aptarti pažadėjo „tvirtą“ paramą Izraeliui.

Teherano veiksmus smerkia daugelis Vakarų šalių, įskaitant Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Prancūziją.

Iranas ne kartą grasino suduoti Izraeliui smūgį, keršydamas už kruviną balandžio 1-osios išpuolį prieš konsulatą Damaske.REDAKCIJA REKOMENDUOJA