REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 30 d. 09:31

Lietuvos mėgėjų teatro šventė –­ Joniškyje

Šiauliai

Joniškio kultūros centro nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


180189

Joniškyje pirmą kartą vyko didžiausia Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“, kuri birželio 27 d. sukvietė į Joniškio kultūros centrą teatro mėgėjų atstovus iš visos Lietuvos.

Šią šventę, kasmet vykstančią vis kitame šalies rajone ar mieste, nuo 2006 m. inicijuoja  Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga. Joje pagerbiami ryškiausi mėgėjų teatro kūrėjai – režisieriai, aktoriai, scenografai, kompozitoriai, choreografai, teatro pedagogai, kuriems įteikiami Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai, laureatai pelno „Tegyvuoja teatras“ statulėles 10-yje nominacijų, kitus apdovanojimus.

Dėl atvykstančių dalyvių gausos ir vis dar tebegaliojančių pandemijos ribojimų į renginį žiūrovai nebuvo įleidžiami, tačiau renginys buvo transliuojamas tiesiogiai Joniškio kultūros centro interneto socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Susirinkusius teatralus pagerbė, nominantus bei laureatus sveikino LR Seimo narys Liudas Jonaitis, Joniškio rajono savivaldybės  meras Vitalijus Gailius,  teatro sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė ir kiti.

Renginyje buvo nominuoti ryškiausi 25-osios Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros šventės „Atspindžiai“ spektakliai, pagerbti mėgėjų teatro kūrėjai iš 39 teatrų, įteikti Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimai. Šventę vainikavo ypatinga nominacija „Už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui“ ir „Aukso paukštės“ statulėlės įteikimas už nuopelnus tautinei kultūrai.

Džiugu, kad Joniškio teatras „Žiburys“ tarp laureatų! 16-ojoje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ šventės šeimininkas teatras „Žiburys“ už spektaklį „Vedybos“ (pagal N. Gogolį, režisierė V. Tuomaitė) nominuotas net trims iš dešimties galimų laureatų nominacijų: kaip „Ryškiausias aktorių ansamblis“, „Ryškiausias režisieriaus darbas“ ir „Ryškiausia spektaklio scenografija“. Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžių“ režisieriui Arvydui Butkui įteikta Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos padėka.

„Parvežkite iš Šiaurės Lietuvos širdies teatro dvasią, kaip gerą žinią iš Joniškio savo kraštui“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius.  Šventės vėliavą joniškiečiai perdavė Kretingos rajono atstovams, kurie 2022 m. teatralus draugėn sukvies į 17-ąją „Tegyvuoja teatras“ šventę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA