REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 20 d. 17:03

Lietuvos, Latvijos ir Estijos tarnybų pastangomis sulaikyti su Rusijos žvalgyba siejami asmenys

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


292604

Bendradarbiaujant Lietuvos, Latvijos ir Estijos saugumo ir teisėsaugos institucijoms, Estijoje ir Latvijoje sulaikyti asmenys, kurie įtariami Rusijos tarnybų nurodymu vykdę nusikalstamas veikas šiose valstybėse, antradienį pranešė Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Pasak VSD, Estijoje sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai veikus prieš valstybės saugumą, Latvijoje – padėjus Rusijos tarnyboms veikti prieš Latviją. Atliekamuose tyrimuose bendradarbiaujama su Lietuvos institucijomis.

Dalis sulaikytų asmenų yra Rusijos piliečiai, dalis turi dvigubą Rusijos ir Estijos pilietybę. Sulaikymai vyko nuo 2023 metų gruodžio.

VSD pranešime nurodo, kad šiuo metu detalesnė informacija apie sulaikytus asmenis ir jiems pareikštus įtarimus neteiktina.

Lietuvos žvalgyba taip pat nurodo, kad pastaruoju metu Rusijos organizuojamos operacijos pasižymi „ne tik propagandos ir dezinformacijos sklaida informacinėje erdvėje, bet ir tikslingais įvairaus pobūdžio teisės aktų pažeidimais“.

„Žvalgybos vertinimu, artimiausioje perspektyvoje panašaus pobūdžio išpuolių tikimybė prieš įvairius objektus Lietuvoje išlieka padidėjusi“, – nurodo VSD.REDAKCIJA REKOMENDUOJA