REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 10 d. 12:49

Lietuvos kariuomenei iš JAV perkama prieštankinių raketų sistemos „Javelin“

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


208295

Lietuvos kariuomenei už 40 mln. JAV dolerių (apie 36,3 mln. eurų) bus nupirkta papildomų prieštankinių raketų sistemų „Javelin“, paleidiklių ir kitos įrangos, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. 

Tokį sutarties pakeitimą kovo 9 dieną Gynybos resursų agentūra pasirašė su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe. Su ja kalbamasi ir dėl kuo ankstesnio visos įrangos pristatymo Lietuvos kariuomenei.

„Iš Jungtinių Amerikos Valstijų gaunama prieštankinė sistema „Javelin“ ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimo, ilgalaikio Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.  

„Lietuvos kariuomenės atsargų papildymas šiomis sistemomis yra itin aktualus susidarius labai sudėtingai geopolitinei situacijai po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą“, – teigia jis.

 Vidutinio nuotolio prieštankinės ginkluotės „Javelin“ sistemomis bus papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai.

Pasak ministerijos, JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos.

Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

Su JAV Vyriausybe pasirašytos sutartys ir dėl 200 šarvuotųjų visureigių JLTV, keturių sraigtasparnių „Black Hawk“ įsigijimo.

Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“  gali naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA