PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 30 d. 16:36

Lietuvos kariai pirmą kartą išvyko į tarptautinę operaciją Mozambike

Lietuva

LK nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


219217

Į Mozambiką išvyko pirmieji Lietuvos kariuomenės kariai, dalyvausiantys pernai šioje šalyje pradėtoje Europos Sąjungos karinėje mokymo misijoje. Du Lietuvos karininkai tarnaus mokymo misijos štabe Maputu.

ES karinė mokymo misija Mozambike įsteigta 2021 m. liepos 12 d. Europos Vadovų Tarybos sprendimu, atsiliepiant į 2021 m. birželio 3 d. Mozambiko prezidento Filipe Nyusi kreipimąsi po šalies šiaurinę Kabo Delgado provinciją sukrėtusios terorizmo išpuolių bangos. Misijos užduotis – padėti Mozambiko karinėms pajėgoms sukurti Greitojo reagavimo pajėgas. 

„Nors Lietuva jaučia didžiausią grėsmę saugumui iš Rytų, žinome apie grėsmes Pietuose, todėl nuolat didiname savo indėlį į ES, Jungtinių Tautų ir NATO tarptautines operacijas ir misijas. Dalyvaudami tarptautinėse operacijose vykdome savo tarptautinius įsipareigojimus sąjungininkams ir didiname sąveiką su sąjungininkų kariuomenėmis“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuva deklaravo prisijungsianti prie ES misijos Mozambike jos steigimo metu. Mandatą Lietuvos karių dalyvavimui šioje tarptautinėje operacijoje suteikė Seimo priimtas nutarimas.

ES mokymo misija Mozambike yra aštuntoji tarptautinė operacija, kuriai Lietuva yra skyrusi savo karius. Be šios misijos, Lietuvos kariai dalyvauja dar keliose ES operacijose Malyje, Centrinėje Afrikos Respublikoje, Viduržemio jūroje ir Indijos vandenyne. Be to, Lietuvos kariai tarnauja Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malyje „Minusma“, NATO vadovaujamose operacijose Irake ir Kosove, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

 

ELTA