REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 12 d. 14:04

Lietuvos kariai išvyko į dar vieną ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje

Lietuva

KAM nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


288951

Lietuvos kariai išvyko į dar vieną ukrainiečių rengimo misiją Jungtinėje Karalystėje (JK), penktadienį pranešė kariuomenė.

Ketvirtoji 18-os Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė dalyvaus su prieš Rusijos invaziją kovojančios Ukrainos karių mokymo operacijoje „Interflex“, taip pat Lietuva toliau dalyvaus ir Europos Sąjungos misijoje „EUMAM Ukraine“, kur šiemet parengs apie 1,6 tūkst. karių.

Per šiuos metus Lietuvos kariuomenė iš viso planuoja parengti apie 3,5 tūkst. ukrainiečių.

Penkių mėnesių trukmės misijos metu instruktoriai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariams suteiks bazines karines žinias ir įgūdžius, reikalingus dalyvauti kovos veiksmuose.

Lietuvoje kariuomenės vienetai Ukrainos karių rengimą pradės nuo sausio vidurio, bus organizuojami įvairūs kursai ir seminarai, orientuojamasi į jaunesniųjų vadų ir specialistų rengimą.

Pernai ukrainiečiai Lietuvoje buvo rengiami pagal Tarptautinio instruktoriaus, Šaudymo vadovo, Priešlėktuvinio pabūklo L70 operatoriaus, Karo policijos operacijų instruktorių ir asmenų apsaugos, 120 mm minosvaidžių skyriaus vado, Pėstininkų skyriaus vado ir kitus kursus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA