REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Lapkričio 23 d. 18:53

Lietuvos ir Portugalijos ministrai aptarė saugumą ir gynybą

Vilnius

Akfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


195256

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu Portugalijos gynybos ministru Joao Gomesu Cravinho bei aptarė pastaruoju metu ypatingai intensyvų šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. Pasak A. Anušausko, Lietuva ir Portugalija turi daug bendrų ir svarbių temų, kuriomis būtina diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų.

„Esame dėkingi Portugalijai už nuolatinę paramą ir svarų indėlį į Baltijos regiono saugumo stiprinimą. Labai vertiname Portugalijos karių aktyvų buvimą Lietuvoje, ypač – indėlį į Baltijos oro policijos misiją ir jos tobulinimą. Portugalų dalyvavimas NATO saugumo užtikrinimo priemonėse siunčia tvirtą atgrasymo žinią ir parodo mūsų vienybę“, – sakė A. Anušauskas.

J. G. Cravinho į Lietuvą atvyko aplankyti Šiauliuose dislokuotus Portugalijos karinių oro pajėgų karius, kurie kartu su Danijos kariais šiuo metu vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Svečias taip pat susitiko su krašto apsaugos viceministru Žilvinu Tomkumi bei domėjosi Baltarusijos hibridinės agresijos sukelta nelegalios migracijos krize.

Portugalija šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo jau penktąjį kartą. Portugalai nuo 2015 metų taip pat siunčia į Lietuvą rotacines jūrų pėstininkų pajėgas, o iki šių metų rudens skyrė karius ir į NATO pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA