REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugpjūčio 30 d. 16:31

Lietuvos ir Latvijos pareigūnai vykdė bendrą patruliavimą ir dalyvavo Utenos miesto šventėje

Utena

Utenos AVPK nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Utenos AVPK


244415

2022 m. rugpjūčio 27 d., Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai drauge su Latvijos valstybinės policijos Latgalės regiono Daugpilio policijos pareigūnais, Zarasų mieste ir rajone, prie valstybės sienos, vykdė bendrą patruliavimą.

Lietuva ir Latvija priklauso Šengeno erdvei ir per valstybių sieną nuolat vyksta laisvas asmenų ir krovinių judėjimas. Siekiant užtikrinti laisvo judėjimo kontrolę, abiejų šalių policijos pareigūnai periodiškai vykdo bendrus patruliavimus, kurių metu užtikrina viešosios tvarkos ir visuomenės saugumą, vykdo neteisėtos migracijos, nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją bei vykdo saugaus eismo priežiūrą.
Priemonės „Bendras patrulis“ metu dirbo keturi pareigūnai (2 – Lietuvos, 2 – Latvijos). Bendro patruliavimo metu buvo patikrintos 57 Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių transporto priemonės ir 107 vykstantys asmenys. Pareigūnai tikrino transporto priemonių dokumentus, vairuotojų blaivumą, vykstančių asmenų dokumentus ir jų teisėtą buvimą Lietuvos Respublikos teritorijoje, taip pat buvo vykdoma kontrolė ar nėra gabenami neleistini daiktai.
Patruliavimo metu nusižengimų susijusių su neteisėta migracija – nenustatyta. Pareigūnai nubaudė du asmenis, kurie pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus – nesegėjo saugos diržų.
Lietuvos ir Latvijos policijos pareigūnų ekipažai, po vykdyto bendro patruliavimo dalyvavo Utenos miesto šventėje, kur pristatė savo tarnybines transporto priemones, atsakinėjo į šventės dalyvių klausimus apie Latvijos ir Lietuvos pareigūnų funkcijas, skirtumus ir kasdienybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA