REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 28 d. 07:45

Lietuvos gyventojai 2018 metais labiausiai pasitikėjo notarais ir policininkais

Vilnius

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


65926

Lietuvos notarais ir policininkais pasitiki daugiausiai apklaustųjų Lietuvos gyventojų, rodo sociologinės apklausos duomenys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ 2018-ųjų metų antrąją pusę šešis mėnesius iš eilės teiravosi šalies gyventojų, kaip jie vertina – pasitiki ar nepasitiki – dešimties teisinių profesijų ar institucijų atstovus.

Reprezentatyvi apklausa rodo, kad gyventojai labiausiai pasitiki notarais, pasitikėjimo kuriais rodiklis 2018 metų birželio-gruodžio mėnesiais svyravo tarp 61 ir 70 procentų. Notarai aukščiausiąja pasitikėjimo pozicija nuolat dalinosi su policininkais, pasitikėjimas kuriais per pusmetį svyravo tarp 65 ir 69 procentų.

Trečiąją gyventojų pasitikėjimo vietą visą pusmetį užėmė advokatai, kurių rodiklis per pusmetį svyravo nuo 38 iki 50 proc.

Su korupcija kovojančios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai stabiliai laikėsi ketvirtoje pozicijoje. Pasitikėjimais jais svyravo tarp 30 ir 38 proc.

Grėsmių valstybei prevencija užsiimančio Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai užėmė penktąją pasitikėjimo poziciją. Jų reitingas svyravo tarp 28 ir 36 proc.

Šeštąją visuomenės pasitikėjimo poziciją laikė prokurorai (27-32 proc.), tik lapkritį ir gruodį ją užleidę Teisingumo ministerijai (26-33 proc.).

Gyventojų pasitikėjimas teisėjais nebuvo stabilus – per pusmetį jie iš septintosios vietos smuko į aštuntąją, turėdami nuo 27 iki 32 proc. pasitikėjimo rodiklį.

Devintąją ir dešimtąją vietas gyventojų pasitikėjimo reitinge užėmė tarpusavyje pozicijomis besikeitę Konkurencijos taryba ir antstoliai. Pasitikėjimas antstoliais svyravo tarp 13 ir 16 proc., o Konkurencijos taryba – tarp 12 ir 18 proc.

Lietuvos notarų rūmų užsakymu, pagal reprezentatyvią metodiką „Vilmorus“ sociologinius tyrimus 2018 m. birželio-gruodžio mėnesiais atlikdavo daugiau kaip 20-yje šalies miestų ir daugiau kaip 30-yje kaimų. Kaskart buvo apklausiama vidutiniškai po tūkstantį gyventojų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA