REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 13 d. 13:03

Lietuvos gynybos planai aptarti su NATO Šiaurės–Rytų daugianacionalinio korpuso vadu

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


259049

Vasario 9–12 d. Lietuvoje lankėsi NATO Šiaurės–Rytų daugianacionalinio korpuso vadas gen. ltn Jürgen-Joachim von Sandrart. Susitikime su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptartas pasiruošimas NATO viršūnių susitikimui Lietuvoje ir Lietuvos lūkesčiai kariniame lygmenyje. Daug dėmesio skirta strateginio lygmens pratyboms ir gynybos planų aptarimui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esu dėkingas generolui už laiką, skirtą Lietuvos gynybos planavimui ir galimų pratybų aptarimui. Šio vizito metu ne tik braižėme ant lapo ar apkalbėjome mūsų planus, bet ir gyvai išžvalgėme svarbiausias Lietuvos teritorijos vietas. Pajėgų skyrimas ar dislokavimas – operacijos dalis, o kiekvienai operacijai būtinas planavimas“, – generolui dėkojo Lietuvos kariuomenės vadas.

Gen. ltn J. von Sandrart lankėsi pietų Lietuvos kritinėse vietovėse, svarbiose šalies gynybai, kur įvertintas operacinis rajonas, apžiūrėti naujai rengiami mokymo laukai, jų situacija ir plėtra. Vizito metu taip pat vyko dviejų dienų diskusija tema „Sąjungininkai Lietuvoje: logistikos ir suderinamumo iššūkiai. NATO Šiaurės–Rytų daugianacionalinio korpuso vaidmuo ir patirtis“.

„Kaip Vokietijos generolas galiu pasakyti – Vokietijos įsipareigojimai Lietuvai neabejotinai tvirti. Kaip NATO karininkas, kurio atsakomybės rajone yra Lietuva – aiškiai sakau, kad NATO pareiga ir atsakomybė yra ginti ir saugoti šalis nares, Lietuvą taip pat“, – susitikimo metu sakė gen. ltn J. von Sandrart.REDAKCIJA REKOMENDUOJA