REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 4 d. 07:08

Lietuvoje viešės Lenkijos premjeras D. Tuskas

Lietuva

Youtube.com stop kadras

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


293777

Pirmadienį Lietuvoje oficialiu vizitu lankysis Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. Politikas ketina susitikti su šalies prezidentu Gitanu Nausėda ir ministre pirmininke Ingrida Šimonyte.

Lenkijos ministras pirmininkas į šalį atvyksta tęsiantis ūkininkų blokadai Lietuvos pasienyje.

Kaip pranešė Vyriausybė, Lenkijos ir Lietuvos premjerų susitikime numatoma aptarti padėtį dėl Lenkijos ūkininkų protestų. Taip pat ketinama diskutuoti dėl bendradarbiavimo energetikos, susisiekimo srityse. Premjerai aptars ir paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai stiprinimą bei įgyvendinimą, aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės, pasirengimo 2024 m. NATO viršūnių susitikimui Vašingtone klausimus.

ELTA primena, kad Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, kurią kuria ukrainietiški grūdai, kurie yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA