REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 8 d. 07:19

Lietuvoje tęsiasi išankstinis balsavimas

Lietuva

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


300349

Trečiadienį tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Rinkėjai balsuoti galės iki ketvirtadienio vakaro nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Iš anksto balsuoti trečiadienį ketina kandidatai į prezidentus: Dainius Žalimas, Remigijus Žemaitaitis, Andrius Mazuronis. Taip pat Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo daugiau kaip 40,6 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,7 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausi savo valią reiškė Neringos savivaldybės gyventojai, pasyviausiai – Šalčininkų rajono rinkėjai.

ELTA primena, kad antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

VRK duomenimis, rinkti Lietuvos prezidentą ir išsakyti savo nuomonę referendume dėl pilietybės išsaugojimo šiemet teisę iš viso turi 2 milijonai 385 tūkstančiai 234 rinkėjai.
REDAKCIJA REKOMENDUOJA