REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 10 d. 07:59

Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai

Vilnius

Eltos nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


55757

Trečiadienį Lietuvoje su oficialiu vizitu minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį lankysis Jungtinės Karalystės princas Edvardas, Vesekso grafas, ir Vesekso grafienė Sofija.

Karališkosios šeimos atstovai susitiks su šalies vadove Dalia Grybauskaite, padės gėlių prie Laisvės kovotojų memorialo, lankysis Vilniaus universitete, atidarys parodą apie diplomatinius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšius tarpukariu.

Kartu su prezidente princas Edvardas apdovanos „The Duke of Edinburgh's International Award“ programos dalyvius. Programą įkūrė princo Edvardo tėvas, Karalienės Elžbietos vyras - princas Filipas, Edinburgo hercogas.

Princas Edvardas yra daugelio socialinių ir kultūros projektų globėjas. Jaunystėje domėjęsis menu ir vaidyba, Vesekso grafas globoja Birmingemo simfoninį orkestrą, kuriam šiuo metu diriguoja Mirga Gražinytė-Tyla, Windsoro festivalį ir nacionalinį jaunimo teatrą.

Vesekso grafienė Sofija daug dėmesio skiria neįgaliesiems ir aklumo prevencijai. Prisideda skatinant lyčių lygybę darbo rinkoje, globoja apie 70 įvairių organizacijų.

Princas Edvardas yra jauniausias Karalienės Elžbietos ir princo Filipo sūnus. Jis yra dešimtas eilėje paveldėti sostą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA