REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 11 d. 17:40

Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius perkopė 200 tūkst. ribą, daugiausia jų – sostinėje

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


283238

Spalio pradžioje Lietuvoje gyveno kiek daugiau nei 208 tūkst. iš įvairių užsienio šalių atvykusių asmenų, o daugiau nei trečdalis jų savo gyvenamąją vietą deklaruoja sostinėje.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ duomenimis, atvykstančiųjų rodiklis sparčiai didėja. Pavyzdžiui, šių metų pradžioje šis skaičius siekė 71 tūkst. gyventojų, kai dar praėjusių metų sausį Vilniuje gyveno vos 38 tūkst. užsieniečių.

Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centrui „International House Vilnius“ šių metų gegužės–birželio mėnesiais apklausus Vilniuje apsistojusius užsieniečius apie jų pasitenkinimą gyvenimo ir darbo sąlygomis, gyvenimui sostinėje iš penkių balų jie skyrė keturis. Tuo metu 31 proc. apklaustųjų teigė, kad ketina čia pasilikti ilgiau negu penkerius metus, o mažiau nei metus sostinėje praleisti planuoja tik 5 proc. respondentų.

Anot centro vadovės Agnės Camaros, užsieniečius apsistoti Lietuvoje skatina tai, kad čia gana lengva įstoti į aukštąsias mokyklas, taip pat verslo galimybės, o turintiems vaikus – patekti į darželius ir mokyklas. Tačiau, jos teigimu, Lietuvoje vis dar būtina stiprinti užsieniečių integraciją.

„Nors jau esame nemažai pažengę, tačiau užsienio šalių piliečiai vis dar susiduria su iššūkiais, kuomet reikia gauti vairuotojo pažymėjimą ar jį pakeisti nauju, sudėtinga integruotis į Vilniaus lietuvių bendruomenes, keblumų kylą dėl lietuvių kalbos mokymosi, ne visada lengva rasti būstą ir pasinaudoti viešosiomis sveikatos priežiūros paslaugomis“, – sakė A. Camara.

Baigus studijas beveik pusė užsieniečių planuoja likti

Įprastai Vilnius, palyginti su kitais šalies miestais, sulaukia didžiausio užsienio studentų dėmesio. Štai šiais metais sostinėje jų studijuoja 1,3 tūkst.

„International House Vilnius“ vykdytos užsieniečių apklausos duomenimis, beveik pusė, tai yra 42 proc., apklaustų sostinėje besimokančių studentų sako, kad savo gyvenimą Vilniuje mato ir po studijų baigimo.

Beje, be akademinio jaunimo, Vilniuje gausu ir iš užsienio atvykusių nepilnamečių asmenų. Praėjusių metų sausį sostinėje gyveno vos 5 tūkst. nepilnamečių užsieniečių, šių metų sausį šis skaičius išaugo iki 13 tūkst., o dabar jų yra kiek daugiau nei 11 tūkst.REDAKCIJA REKOMENDUOJA