REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 29 d. 11:24

Lietuvių kalbos dienų minėjimas bibliotekoje

Zarasai

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Zina ČernovienėŠaltinis: Zarasų biblioteka


293499

Vykstant Lietuvių kalbos dienoms, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka rengia joms skirtas įvairias edukacines veiklas. Vasario 27 d. edukaciniame užsiėmime „Skambi kalba gimtoji“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukų grupė su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene ir II a klasės moksleiviai su mokytoja Dalia Kukonenko.

Priešmokyklinukai sužinojo, kad Lietuvoje kalbama valstybine lietuvių kalba, o kiekvieno regiono gyventojai dar kalba savo regiono tarme. Klausėsi bendrine kalba skaitomos lietuvių liaudies pasakos „Pupa“. Po to klausėsi šios pasakos skaitomos dzūkų tarme ir patys stengėsi išvardinti pasakos personažus dzūkų tarme. O kad įtvirtintų žodžius su sunkiai ištariamais „dz” užsirašė pasisveikinimą „Laba diena!” bendrine kalba ir „Labų dzienų!“ dzūkų tarme. Grįžę namo pasisveikins su artimaisiais. Dija, Martynas, Lukas, Amelija ir Dagnė už aktyvų dalyvavimą ir teisingus atsakymus apdovanoti knygelėmis.

Antrokai dalyvavo protų mūšyje „Kalbos turtai: kaip mes rengiamės”. Susiskirstę į keturias komandas varžėsi kuri surinks kuo daugiau teisingų atsakymų. Reikėjo iš pateiktų trijų atsakymų išsirinkti po vieną teisingą. Komandos „Juodi paukščiai“ ir „Patys geriausi“ pelnė po devynis taškus iš devynių galimų. Komandoms „Lietuvos nariai“ ir „Klasė“ nepavyko surinkti visų galimų taškų. Kiekvienas dalyvis turėjo atlikti po individualią užduotį. Išsirinkę po paveikslėlį su jame pavaizduotais drabužiais, avalyne ar aprangos aksesuarais, pirmiausia juos nuspalvino. Po to išsirinko žodžius tinkančius apibūdinti jų dėvėjimą ir užrašė prie paveikslėlių. Už teisingus atsakymus apie Lietuvių kalbos dienas Gabrielius ir Mingailė P. apdovanoti knygomis.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA