PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Liepos 6 d. 10:17

Lietuvai švenčiant Valstybės dieną, prezidentė pabrėžė šalies vienybę ir jaučiamą palaikymą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8695

Lietuvai švenčiant Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį ragino šalies žmones pajusti, kokį išorinį palaikymą turi Lietuva ir nepamiršti vienybės.

„Visuomet atsirasdavo nepaprastų žmonių, kurie rasdavo savyje jėgų ir drąsos iš skeveldrų, pelenų vėl atkurti laisvą ir nepriklausomą valstybę, o atkūrę visada saugoti, branginti ir ginti. Ginti tai, ką dabar stengiamės daryti ir mes visi. Visų pastangomis jau 27-erius laisvės metus. Pirmai respublikai atsilaikyti iki galo nepavyko, bet mums pavyks. Su visa istorine patirtimi, įspėjančia kaip brangiai gali kainuoti nesėkmės ir klaidos. Su visu palaikymu, kokį Lietuva jaučia šiandien ir neturėjo jokiais kitais laikais“, - kreipdamasi į vilniečius ir sostinės svečius sakė prezidentė.

Šventinėje kalboje D.Grybauskaitė ragino lietuvius ketvirtadienį vakare sugiedoti Tautišką giesmę ant vieno iš daugelio šalies piliakalnių.

„Pasisemkime iš Liepos 6-osios pasitikėjimo savo valstybe ir vienybės jėgos. Tos vienybės, kuri vakare skambės nuo 100 piliakalnių, giedant Tautišką giesmę“, - sakė D.Grybauskaitė.

9 val., skambant valstybės himnui, Vilniuje prie Prezidentūros iškilmingai pakelta valstybės vėliava Trispalvė ir istorinė vėliava Vytis. Įprastai ši ceremonija vyksta vidurdienį, tačiau šalies vadovė D.Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta į Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimą Lenkijoje, kur susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu).

Simono Daukanto aikštėje Lietuvos kariai iššovė tris salves Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms. Virš sostinės praskrido NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Lietuvos vykdantys Lenkijos naikintuvai.

Ceremonijoje dalyvavo buvę valstybės vadovai Vytautas Landsbergis, Valdas Adamkus, Vyriausybės ir Seimo nariai.

Valstybės dienos proga įvairiuose miestuose vyksta minėjimai, koncertai ir sporto renginiai, o vakare gyventojai tradiciškai bursis giedoti valstybės himną. Šiemet, ruošiantis kitais metais švęsti Lietuvos šimtmetį, himnas bus giedamas ant šimto šalies piliakalnių, o pagrindinis šventinis renginys vakare vyks ant Dubingių piliakalnio.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę po sovietų okupacijos.

Trečiadienį valstybės dienos proga prezidentė 40-iai kultūros, mokslo ir meno atstovų įteikė valstybės apdovanojimus.

Šventiniai minėjimai vyksta ir Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Kauno pilies prieigose tradiciškai vyksta tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje 2017“.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.