REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 30 d. 21:43

Lietuva už 19 mln. eurų papildomai perka vokiškų automatinių šautuvų G-36

Vilnius

A. Pliadžio nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


189708

Lietuva už 19 mln. eurų papildomai perka vokiškų automatinių šautuvų G-36, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Jos teigimu, ketvirtadienį Gynybos resursų agentūra su Vokietijos įmone „Heckler & Koch GmbH“ pasirašė sutartį dėl šių ginklų įsigijimo.

„Tęsiame Lietuvos karių aprūpinimą modernia ir patikima ginkluote, o automatinio šautuvo G-36 techninės ir taktinės savybės tenkina Lietuvos kariuomenės poreikius ir užtikrina, kad ginklas bus patikimai naudojamas įvairiomis sąlygomis, tiek nacionalinių, tiek tarptautinių karinių operacijų reikmėms“, – pranešime teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.   

Nauja automatinių šautuvų G-36 siunta bus gaminama ir pristatoma Lietuvos kariuomenei 2022-2023 metais, bendra sutarties vertė yra apie 19 mln. eurų.

Anot KAM, šie ginklai papildomai perkami siekiant išlaikyti Lietuvos kariuomenės turimus ir toliau vystyti naujus pajėgumus, taip pat siekiant  atsisakyti tebenaudojamų, funkciškai ir morališkai pasenusių šaulių ginkluotės sistemų.

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas informavo BNS, kad tikslus perkamų ginklų kiekis nėra skelbiamas, kadangi tai yra „valstybės paslaptis“.

Šiuo metu pagrindinis Lietuvos kariuomenės šaulių ginklas yra Vokietijos gamintojos įmonės „Heckler & Koch GmbH“ gaminamas 5.56 mm x 45 mm kalibro automatinis šautuvas G-36. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA