REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 25 d. 10:32

Lietuva Ukrainai perduos šarvuočių, sunkvežimių ir visureigių

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


217855

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė ruošia naują paramos Ukrainai siuntą. Toliau padėdama atsilaikyti prieš Rusijos agresiją, Lietuva Ukrainai perduos 20 šarvuotų transporterių „M113“, 10 karinių sunkvežimių ir 10 išminavimo darbams naudojamų visureigių.

„Perduodame šarvuočius, kurių 200 vienetų Ukrainai perdavė JAV. Taip pat siunčiame Ukrainai reikalingus sunkvežimius ir visureigius. Mūsų ir sąjungininkų koordinuota parama yra lemiamas veiksnys Ukrainos pergalei. Lietuva pirmąją paramą ginkluote perdavė dar prieš karo pradžią, o dabar mąstome apie papildomą efektyvią ir ukrainiečiams kritiškai svarbią paramą toliau“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak ministro, naujai ruošiamos siuntos Ukrainai vertė siekia apie 15,5 mln. eurų.

Lietuva deda visas pastangas remdama Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę, rėmė ir rems Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant karinę, finansinę, humanitarinę ir visą kitą reikiamą paramą, pabrėžiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Iki šiol Ukrainai suteikta Lietuvos karinė parama apima oro gynybos sistemas „Stinger“, prieštankinius ginklus, šarvines liemenes bei šalmus, 120 mm minosvaidžius, šaulių ginklus, amuniciją, termovizorius, dronus, antidronus, stebėjimo radarus. Iš viso Lietuvos iki šiol suteikta karinė parama Ukrainai siekia apie 100 mln. eurų, nurodoma KAM pranešime.

Taip pat Lietuvoje jau pradėta mokyti ukrainiečius naudotis vakarietiška ginkluote. Balandžio pabaigoje Lietuvoje baigėsi pirmieji mokymai, kuriuose parengta 20 prieštankinių sistemų instruktorių.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA