REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Rugpjūčio 31 d. 14:13

Lietuva skyrė sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, sąraše – 30 asmenų

Vilnius

Stopkadras @ Youtube

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


144012

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pirmadienį pasirašė įsakymą, kuriuo dėl Baltarusijos prezidento rinkimų falsifikavimo ir smurto prieš protestuotojus paskirtos sankcijos Minsko režimo atstovams.

Sąraše – 30 asmenų, tarp jų yra ir autoritarinis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka bei jam artimi asmenys.

„Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos duomenis apie šiuos Baltarusijos asmenis pirmadienį įrašė į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą“, – rašoma pirmadienį VRM išplatintame pranešime. 

 Čia pat pažymima, kad „minėto vidaus reikalų ministrės įsakymo galutinį sąrašo variantą Užsienio reikalų ministerija pateikė praėjusį ketvirtadienį“.

„Gavus papildomus teikimus, sąrašas gali būti pildomas“, – nurodo VRM.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį teigė, kad šis sąrašas suderintas su Latvija ir Estija, tačiau tai yra tik „pradinė sąrašo versija“ ir jis bus pildomas ateityje. 

Praėjusį trečiadienį Užsienio reikalų ministerija buvo pranešusi, kad Vidaus reikalų ministerijai į „juodąjį sąrašą“ yra pasiūliusi įtraukti 118 Baltarusijos pareigūnų.

Sankcijų sąrašą Užsienio reikalų ministerijos teikimu tvirtina Vidaus reikalų ministerija.

Patvirtintame sąraše esantiems Baltarusijos pareigūnams nuo šiol draudžiama atvykti į Lietuvą.

Pirmą kartą ribojamosios priemonės Baltarusijai buvo įvestos 2004 metais dėl keturių žmonių dingimo. 2011 metais Europos Sąjunga paskelbė papildomas sankcijas asmenims, kurie vykdė represijas.

 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA