PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 25 d. 14:06

Lietuva priims iki 200 afganistaniečių, jų poreikiams skirs 600 tūkstančius eurų

Lietuva

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


185749

Lietuva priims iki 200 afganistaniečių, jų poreikiams užtikrinti numatyta apie 600 tūkst eurų, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

„Projektas parengtas atsižvelgiant į sudėtingą situaciją Afganistane, kad iškilusi grėsmė Afganistano piliečiams, kurie talkino Lietuvos ir kitų NATO šalių ginkluotosioms pajėgoms ir su jais giminystės ryšiais saistomiems asmenims“, – rašoma Vyriausybės nutarime.

Sprendimu Krašto apsaugos ministerijai pavesta organizuoti ne daugiau kaip 200 tokių afganistaniečių perkėlimą į Lietuvą ir jų poreikių užtikrinimą čia.

„Tikslų skaičių jau mes žinome, jis mažesnis, bet taip įrašyta pagal Migracijos komisijos sprendimą“, – po ministrų kabineto posėdžio sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Preliminari suma, reikalinga Afganistano piliečiams perkelti, apgyvendinti yra 600 tūkst. eurų“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, ši suma padengs jų apgyvendinimo ir išlaikymo išlaidas, iki kol šiems žmonėms bus suteiktas pabėgėlių statusas.

Trečiadienio popietę į Lietuvą atskraidinta dar pusšimtis lietuvių kariams padėjusių afganistaniečių ir jų šeimų narių. Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų. 

„Kaip žinia, šiandien yra jau dabar parskraidinta į Lietuvą šimtas Lietuvos kariuomenei talkinusių afganų ir jų šeimos narių. Šiandien bus atskraidinta dar pusė šimto po kelių valandų ir, greičiausiai, kitą dieną dar paskutinė nedidelė grupelė. Paskutiniai sugrįš mūsų kariai“, – vėliau spaudos konferencijoje sakė ministras.

Oficialiai afganistaniečių vertėjų evakuacijos operacija bus pabaigta ketvirtadienį.

Jie laikinai apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje – ten numatyta apgyvendinti visus į Lietuvą perkeliamus afganistaniečius.

Su Lietuvos kariuomene Afganistane darbo sutartis iš viso turėjo 115 vertėjų.

Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

BNS