REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 9 d. 08:06

Lietuva kartu su NATO sąjungininkėmis dalyvaus krizių valdymo pratybose

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos inf.


261182

Lietuva kartu su kitomis NATO sąjungininkėmis dalyvaus 2023 m. krizių valdymo pratybose (CMX 2023), kurios skirtos NATO sąjungininkų konsultavimo ir sprendimų priėmimo procedūroms strateginiu politiniu-kariniu lygiu patikrinti. Jau 23-čią kartą nuo 1992 m. rengiamos aljanso pratybos šiemet vyks kovo 9–15 d.

Lietuvoje CMX 2023 pratybas koordinuoja šiais metais Lietuvos Vyriausybės kanceliarijoje įsteigtas Nacionalinis krizių valdymo centras – svarbiausia operacinio lygmens institucija, vykdanti nuolatinę grėsmių šalies saugumui stebėseną ir analizę. Pratybose dalyvaus Vyriausybės, Lietuvos kariuomenės ir kitų atsakingų institucijų atstovai.

„Šios pratybos padės Lietuvos institucijoms stiprinti bendradarbiavimą su sąjungininkais ir gerinti pasirengimą suvaldyti galimas krizines situacijas. Tai – gebėjimų reaguoti į įvairiausių grėsmių scenarijus ugdymas, būdas didinti mūsų institucijų atsparumą ir kolektyvinį sąjungininkų saugumą“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Pratybose dalyvaus civilinis ir karinis personalas iš sąjungininkių bei Suomijos ir Švedijos sostinių NATO būstinėje ir strateginėse vadavietėse. Suomija ir Švedija šiemet pirmą kartą dalyvaus kaip šalys, turinčios pakviestųjų narių (angl. invitees) statusą.

Kaip ir ankstesnėse CMX pratybose, CMX 2023 nedalyvaus dislokuotos pajėgos. Pratybose bus treniruojamasi visapusiškai reaguoti į sudėtingus civilinius-karinius scenarijus hibridinėje aplinkoje.

Per CMX 2023 pratybas bus taip pat rengiami „personalo personalui“ (angl. staff-to-staff) mainai su Europos išorės veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Europos Sąjungos Tarybos generaliniu sekretoriatu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA