REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 11 d. 14:10

Lietuva kartu su Latvija ir Estija paprašė Baltarusijos išsamių paaiškinimų dėl neįprasto pajėgų sutelkimo Baltarusijoje

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


204440

Lietuva, atsižvelgdama į informacijos apie jungtines Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Sąjungininkų ryžtas 2022“ trūkumą, vasario 9 dieną kartu su Latvija ir Estija kreipėsi į Baltarusiją dėl išsamių paaiškinimų.

Lietuva pasinaudojo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vienos dokumento dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo priemonių teikiama galimybe aktyvuoti Vienos dokumento III skyriaus rizikos mažinimo mechanizmą dėl neįprastos karinės veiklos. Baltijos šalys pateikė klausimus Baltarusijai dėl neįprasto karinių pajėgų sutelkimo pratyboms Baltarusijos teritorijoje, pratybose dalyvaujančių Rusijos ir Baltarusijos karių skaičiaus, naudojamos karinės technikos ir planuojamo dalinių grįžimo į jų įprastas dislokacijos vietas. Baltarusija yra įpareigota pateikti atsakymus iki vasario 11 dienos.

„Raginame Baltarusiją gerbti savo tarptautinius įsipareigojimus ir užtikrinti informaciją apie karinių pratybų mastą ir pobūdį. Vengimas skaidriai ir pagal prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus suteikti informaciją apie karines pratybas ir Rusijos karių dislokavimą Baltarusijoje kelia pagrįstą nerimą dėl agresyvių Rusijos ir Baltarusijos ketinimų“, − sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

ESBO Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmas yra skirtas užtikrinti konsultavimąsi ir bendradarbiavimą tarp šalių, siekiant mažinti karines rizikas, užtikrinti skaidrumą, užkirsti kelią kariniams incidentams.   

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA