PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 16 d. 14:44

Lietuva įtaria du Rusijos šturmo lėktuvus pažeidus šalies oro erdvę

Lietuva

Asociatyvi Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


178806

Lietuva įtaria, kad du virš Baltijos jūros skridę Rusijos šturmo lėktuvai SU-24 pažeidė šalies oro erdvę.

Anot Lietuvos kariuomenės, incidentas įvyko antradienio rytą.

„Vakar, maždaug 9.45 val., du rusiški kariniai orlaiviai galimai pažeidė Lietuvos oro erdvę virš teritorinių vandenų virš Baltijos jūros“, – BNS trečiadienį sakė kariuomenės atstovas majoras Gintautas Ciunis.

„Tikėtina, kad tai buvo du SU-24“, – pridūrė jis.

Anot G. Ciunio, įtariama, kad rusų lėktuvai Lietuvos oro erdvėje išbuvo apie minutę.

Lietuva Rusijai įteikė notą dėl oro erdvės pažeidimo

Lietuva trečiadienį Rusijai įteikė notą dėl oro erdvės pažeidimo, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam buvo išreikštas protestas dėl Lietuvos valstybės sienos pažeidimo po to, kai antradienį du Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvai neteisėtai kirto Lietuvos oro erdvę virš Baltijos jūros.

„Lietuva reikalauja, kad Rusija pateiktų paaiškinimą dėl šio incidento ir imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų“, – rašoma ministerijos pranešime.

Virš Baltijos jūros skridę Rusijos šturmo lėktuvai SU-24 buvo įskridę į Lietuvos oro erdvę vieną kilometrą ir joje išbuvo apie minutę.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Rusijos veiksmus sieja su Baltijos jūroje vykstančiomis amerikiečių organizuojamomis tarptautinėmis pratybomis BALTOPS.

Birželio pradžioje prasidėjusios BALTOPS pratybos vyks iki penktadienio. Jose dalyvauja apie 4 tūkst. karių, 40 laivų ir 60 orlaivių iš 18 šalių.

BNS