REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugpjūčio 26 d. 15:52

Lietuva iš Lenkijos Ukrainai pirks dvi dronų kamikadzių sistemas

Pasaulis

Luhansko srities policijos nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


244134

Su Lenkijos bendrove pasiektas susitarimas dėl skraidančio šaudmens sistemos „Warmate“ įsigijimo, šie dronai kamikadzės bus perkami Ukrainai, penktadienį pranešė Lietuvos krašto apsaugos ministerija (KAM).

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška dėl to Varšuvoje sutarė su Lenkijos įmonės „WB Group“ atstovais.

KAM tarpininkaus perkant šiuos dronus Ukrainai už Lietuvos piliečių surinktus pinigus.

„Su gamintojais sutarėme, kad už mūsų visuomenės suaukotą sumą, skirtą įsigyti skraidančio šaudmens sistemą iš Lenkijos, bus nupirkti du pilni komplektai, sudarantys paleidimo sistemą ir 37 vienetus skraidančių šaudmenų, vadinamųjų dronų kamikadzių“, – ministerijos pranešime sakė viceministras.

Anot jo, perkami dronai gali nešti sprogmenis ir naikinti tankus, vadavietes.

Jų poreikis suderintas su Ukrainos kariuomene.

Numatyta, kad šias sistemas gamintojai pateiks spalio–lapkričio mėnesiais.

Lengvai transportuojami „Warmate“ dronai kamikadzės sveria apie 5,7 kg, gali veikti 30 km atstumu ir atakuoti 150 km/h greičiu.

„Šie dronai pasižymi ypatingu operatyvumu – parengti vykdyti užduotis juos galima per mažiau nei penkias minutes“, – teigiama KAM pranešime.

Lėšas šiam įsigijimui rinko „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. Jo iniciatyva „Legion of Boom“ surinko per 2 mln. eurų, pusę šios sumos teks skraidančio šaudmens sistemai „Warmate“ įsigyti.

Už likusią sumą bus perkama ukrainietiškų dronų kamikadzių „UJ-23 Topaz“, gaminamų įmonės „UkrJet“.

KAM liepą perdavė Ukrainos kariuomenei kovinį droną „Bayraktar TB2“. Šiam orlaiviui lėšas taip pat surinko Lietuvos piliečiai, tačiau „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Už suaukotus 1,5 mln. eurų dronas buvo apginkluotas, o likę 4,4 mln. eurų skirti kitai gynybinei ir humanitarinei paramai Ukrainai, taip pat ir atstatomajai pagalbai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA