REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 8 d. 15:30

Lietuva iš JAV ir Vokietijos pirks ginkluotės už daugiau nei 1 mlrd. eurų

Kazlų Rūda

BNS nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


212120

Iš JAV ir Vokietijos keleriems metams į priekį planuojami įsigijimai už daugiau nei 1 mlrd. eurų, skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Kaip pranešė KAM, JAV ir Vokietija yra pagrindinės partnerės įsigyjant ginkluotę, per pastaruosius keletą metų Lietuvos kariuomenė su JAV vykdė pirkimų už 0,5 mlrd. eurų, Vokietija – beveik už 1 mlrd. eurų.

Lietuvai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą padidinus asignavimus gynybai, artimiausiu metu planuojama pradėti įsigijimų procedūras su kiekviena iš šių šalių dar už daugiau nei po 1 mlrd. eurų iki 2027 metų.

„Jau įgyvendinus ir įgyvendinant krašto apsaugos modernizavimo programą Lietuvos kariuomenės galimybės bus vis didesnės, kaip ir šalies apginamumas. Paraleliai bus plečiamas ir sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje“, – pranešime sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak KAM, iš strateginių partnerių įsigyjama įranga sudaro Lietuvos kariuomenės modernizacijos pagrindą: stiprinami kariuomenės manevro ir ugnies galios, oro gynybos ir oro erdvės stebėjimo, prieštankinės kovos, karinės žvalgybos, logistiniai bei karinės medicinos pajėgumai.

Sausumos pajėgų manevro ir ugnies galios stiprinimui Lietuvos kariuomenė įrangą ir techniką įsigyja iš Vokietijos. Tam perkamos pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ ir įgyvendinamas savaeigių haubicų „PzH2000“ projektas.

Be vykstančio pėstininkų kovos mašinų įsigijimo projekto, vokiškomis šarvuotomis platformomis bus aprūpinti ir du papildomi Sausumos pajėgų batalionai.

Pasak pranešimo, Vokietija išlieka pagrindine partnere ir stiprinant Lietuvos kariuomenės logistinius gebėjimus – įsigyjamos reikalingos transportavimo platformos. Artimiausiu metu bus pradėtas 10-ies tonų sunkvežimių įsigijimo projektas.

Stiprinant prieštankinę gynybą, iš JAV bus įsigyjamos kovinių dronų „Switchblade“ sistemos, kurios leis naikinti oponento šarvuotąją kovos techniką 40 kilometrų atstumu. Taip pat iš šios šalies bus perkamos papildomos vidutinio nuotolio prieštankinės sistemos „Javelin“. Bus įsigyjami nauji radarai, tęsiamas keturių universalių sraigtasparnių UH-60M įsigijimas, perkami šarvuoti visuraeigiai, bepiločiai.

KAM pažymi, kad modernizuojant Lietuvos kariuomenę kitos svarbios partnerės yra Jungtinė Karalystė, Norvegija, Nyderlandai, Lenkija, Prancūzija, Italija ir kitos NATO bei ES šalys. Oro gynyba plėtojama iš Norvegijos įsigytos vidutinio nuotolio oro gynybos „Nasams“ sistemos pagrindu.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA