PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 1 d. 15:00

Lietuva ir Turkija pasirašė susitarimą, atveriantį kelią pirkti „Bayraktar“ dronus

Lietuva

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


221421

Lietuvos ir Turkijos atstovai trečiadienį Ankaroje pasirašė susitarimą, atveriantį kelią Lietuvai įsigyti kovinius dronus „Bayraktar“.

Šalis įsigis šį bepilotį orlaivį ir kitą įrangą už žmonių per „Laisvės TV“ iniciatyvą surinktus pinigus, kad galėtų jį perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai, o taip pat svarsto dronų sistemą pirkti savo kariuomenei.

Ketinimų protokolą dėl turkiškos ginkluotės įsigijimo pasirašė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška ir Turkijos gynybos pramonės agentūros vadovas.

„Mes pasirašėme susitarimą. Tai reiškia žalią šviesą tolesniems įsigijimams politiniu lygmeniu“, – BNS sakė V. Semeška.

„Tai langas, kuris atveria mums galimybes tolesnėms deryboms su tiekėjais, ginkluotei įsigyti ir licencijoms išduoti“, – pridūrė jis.

Ketvirtadienį viceministras susitiks su „Bayraktar“ gaminančios įmonės vadovu.

V. Semeška teigė su Turkijos gynybos pramonės agentūros vadovu aptaręs ne tik „Bayraktar“ įsigijimą už visuomenei surinktus pinigus, bet ir galimą mažiausiai vienos dronų sistemos įsigijimą Lietuvos kariuomenei.

Ši sistema, pasak jo, būtų sudaryta iš šešių dronų ir reikalingos įrangos jiems valdyti.

Apie Lietuvos svarstymus pačiai įsigyti „Bayraktar“ dronus antradienį paskelbė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministerija anksčiau pranešė apie planus įsigyti amerikietiškus kovinius dronus „Switchblade“.

Pasak V. Semeškos, šie planai vienas kitam neprieštarauja.

„Tai nėra alternatyva vienas kitam, „Switchblade“ eina savo ruožtu. Mums būtų gerai turėti keletą sistemų, susipažinti ir vertinti, kurias verta plėsti“, – kalbėjo viceministras.

Žurnalisto ir aktyvisto įkurta „Laisvės TV“ praėjusią savaitę surinko apie 5,9 mln. eurų nupirkti „Bayraktar“ Ukrainai.

„Rytoj sužinosime, ką galime už tai nupirkti“, – sakė V. Semeška.

Ukraina daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

BNS