REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 10 d. 19:27

Lietuva ir Latvija gelbės viena kitą, jei pritrūks dujų

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


208382

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą su Latvijos ekonomikos ministru Jāniu Vitenbergu dėl dujų tiekimo saugumą užtikrinančių solidarumo priemonių.

„Tai yra dar viena priemonė, kuri padės Europos Sąjungos šalims teisiniais įsipareigojimais užtikrinti struktūruotą ir nuoseklų bendradarbiavimą ir pažeidžiamų dujų vartotojų apsaugą“, – sako ministras.

Pagrindinis susitarimo tikslas – užtikrinti savitarpio pagalbą pažeidžiamiems Lietuvos ir Latvijos dujų vartotojams tais atvejais, kai kažkuri iš šalių nebegali užtikrinti savo pažeidžiamų vartotojų aprūpinimo dujomis. Pažeidžiamais vartotojais yra laikomi buitiniai dujų vartotojai, taip pat nebuitiniai dujų vartotojai, kurie teikia pagrindines socialines paslaugas. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, abi šalys įsipareigojo apibrėžti dujų apsikeitimo sąlygas ir sutarti dėl būtinų techninių, teisinių bei finansinių priemonių.

Tai yra ketvirtas tokio pobūdžio susitarimas Europoje, kuriuos pasirašyti įpareigoja ES teisės aktai. Tarp kitų Europos valstybių, šį dokumentą jau yra pasirašiusios Latvija su Estija, taip dar labiau užtikrinant energetinį saugumą Baltijos regione.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA