Warning: getimagesize(https://media.etaplius.lt/60fd2c0ca023c/62023a46a79b9.com): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1063
ETAPLIUS - Liepos 29-oji: vardadieniai, astrologija
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Liepos 29 d. 06:00

Liepos 29-oji: vardadieniai, astrologija

Vilnius

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


92962

Liepos 29-oji – Šv. Morta, Griaustinio diena. Bičkopis, dievo Bubilo ir bitininkų šventė.

Įvedus krikščionybę, Griaustinio diena sutapatinta su Šv. Mortos varduvėmis. Šv. Morta buvo Marijos Magdalietės ir Lozoriaus sesuo. Marija Magdalietė apsilankius Jėzui visuomet įsitaisydavo prie jo kojų ir klausydavo jo kalbų, o Morta – rūpinosi patarnavimu, kad svečiams nieko netrūktų, nepaisant to, kad Jėzus sakė, jog tai nesvarbu. Dėl šių savybių Šv. Morta liaudyje pradėta laikyti šeimininkių globėja.

Lietuviams svarbi ir dar viena Morta – Vismantaitė Mindaugienė, Lietuvos karaliaus Mindaugo žmona. Kartu su Mindaugu ji turėjo du sūnus – Ruklį ir Rupeikį. 1251 m. ji kartu su Mindaugu buvo pakrikštyta, o 1253 m. abu karaliai karūnuoti brangiomis karūnomis. Metraščiuose aptinkama žinių, kad Mindaugas su Morta susituokė po Saulės mūšio pergalės, esą Morta dažnai patarinėjusi vyrui ir karo reikalais. Morta – viena iš trijų Mindaugo žmonų.

Bubilas – medaus ir bičių dievas. Bubilas ir Austėja sudarė bičių dievų porą. Prieš atkeliant avilius visi kartu melsdavosi ir aukodavo aukas deivei Austėjai bei bičių dievaičiui Bubilui, prašydami saugoti ir globoti bites. Bitės nuo seno labai gerbiamos. Darbščios bitelės ne veltui lyginamos su nuoširdžiu, daug dirbančiu, tvarkingu, draugišku žmogumi. Šalia bičių nevalia keiktis, bartis ar kitaip netinkamai elgtis. Medus iki šiol vertinamas kaip liaudiška priemonė nuo įvairių ligų, peršalimo ir kaip sveikas saldumynas.

Liepos dvidešimt devintoji, ketvirtadienis – 210-oji metų diena (ketvirtoji 30-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 155 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Beatričė, Beatrisa, Mantvyda, Mantvydas, Mantvydė, Marta, Morta, Olavas;

rytoj: Aldona, Aldonas, Judita, Norta, Nortas, Nortauta, Nortautas, Nortė, Nortilas, Radvilė;

poryt: Elena, Ignacas, Ignacija, Ignacijus, Ignas, Ignė, Ignotas, Leta, Letas, Leticija, Sangina, Sanginas, Sangirda, Sangirdas, Sigitas, Vykintė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.21, leidžiasi 21.28. Dienos ilgumas – 16.07.

Šiandien – septintoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kieno burna karti, tam ir medus nesaldus“ (Lietuvių liaudies patarlė).

*****************

Astrologinė prognozė liepos 29-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Kažkas jums kels didelį nerimą, vers abejoti pasirinktu keliu ar bendrakeleiviais. Būtų gerai, kad kol kas nedarytumėte radikalių pakeitimų, nes impulsyvus elgesys ar sprendimas gali sukelti nelauktas pasekmes.

JAUTIS. Regis, sumažės noras tikslingai veikti. Ateitis atrodys neaiški, kupina nestabilumo. Pasijusite geriau, kai tik pradėsite labiau pasitikėti savimi ir savo galimybėmis.

DVYNIAI. Norėsis mesti į šalį visas pareigas ir kur nors patraukti su gera kompanija. Tikriausiai jums pavyks, tačiau namiškiai gali priekaištauti. Akivaizdu, kad jums labiau seksis leisti pinigus nei jų gauti.

VĖŽYS. Galite tikėtis nemažos įtampos profesiniuose ir asmeniniuose santykiuose. Tikriausiai paaiškės, kad tai, ką planavote ar jau anksčiau užsisakėte, kainuos daugiau nei galėjote tikėtis.

LIŪTAS. Šiandien labai svarbu objektyviai, atvirai pažvelgti į save ir kitus. Aktualūs bus reikalai, susiję su užsieniečiais, kelionėmis, skrydžiais, o gal ir su studijomis, konkursais. Net jei labai stengsitės, nesklandumų pasitaikys.

MERGELĖ. Aktualių problemų neišspręsite, jeigu plauksite pasroviui arba ieškosite daugiau nei nusipelnėte. Be gailesčio išmeskite nebereikalingus daiktus, jei negalite jų perdaryti ir panaudoti.

SVARSTYKLĖS. Jums nelabai norėsis pritarti sutuoktinio, partnerio iniciatyvoms. Regis, įžvelgsite, kad jie turi slaptų ketinimų. Tai ypač įtarsite, jei bendradarbiauti siūlysis konkurentai.

SKORPIONAS. Regis, jau skaičiuosite vasaros išlaidas. Vaikų poreikiai viršija numatytus. Visgi jums nesinorės nieko neriboti, arba tiesiog nebus galimybių taupyti.

ŠAULYS. Regis, būsite viliojami malonumais, kurie nemažai kainuoja. Vasaros pagundų sūkuryje nepamirškite savo vaikų, juos prižiūrėkite ir auklėkite, kol dėl jų elgesio dar nekilo problemų.

OŽIARAGIS. Jūsų nuotaikų kaita stebins aplinkinius. Šią dieną geriausia būtų praleisti ramiai. Pravartu aplankyti artimą žmogų, kuriam reikia jūsų dėmesio ar pagalbos.

VANDENIS. Galite rasti įtikinamos informacijos, kuri galėtų pasitarnauti artimam žmogui. Bendraudami atkreipkite dėmesį į kiekvieną smulkmeną ir žodį. Negadinkite faktų savo interpretacijomis.

ŽUVYS. Į siūlomas finansines ar kitokias avantiūras žvelgsite atsargiai. Galbūt net pajusite stiprų nerimą, baimę užsikrėsti, apsinuodyti, patirti neplanuotą izoliaciją.

Geros dienos!REDAKCIJA REKOMENDUOJA