REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2017 m. Lapkričio 9 d. 19:49

Liberalai „valstiečius“ išvadino „mužikais“

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19753

Neįtraukus į Seimo darbotvarkę Liberalų sąjūdžio atstovų inicijuotų Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų dėl embrionų saugojimo termino, Seimo liberalai ketina kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.

„Posėdžio metu buvo atmestas prašymas išklausyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų projekto pristatymą, kurį teikė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nes šis įstatymas neva neatitinka vertybinių valstiečių normų“, - sako liberalai.

Seimo narys Povilas Urbšys paprašė šį įstatymo projektą teikti bent jau ne moteriai, besilaukiančiai vaiko. Tai papiktino Liberalų sąjūdžio frakcijos narius, ir jie paliko posėdžių salę.

„Šita „mužikiška“ Seimo dauguma Lietuvą tempia į ankstyvuosius viduramžius“, - pasipiktino Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Valstiečiai“ neleido pateikti jiems nepatogaus įstatymo projekto ir rado vienintelį argumentą - pranešėja yra nėščia. Tai akivaizdi besilaukiančių moterų diskriminacija“, - palikusi posėdžių salę pasisakė Seimo narė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcija pareiškė, kad kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl Seimo narių Povilo Urbšio ir Petro Gražulio neetiškų ir diskriminacinių pasisakymų.

Kaip jau skelbta, Pagalbinio apvaisinimo įstatyme siūloma numatyti maksimalų embrionų saugojimo terminą. Pagal liberalų projektą, embrionai pagal sutuoktinių (sugyventinių) raštu pareikštą valią jų lėšomis būtų saugomi informuoto paciento sutikime nurodytą terminą, bet ne mažiau kaip dvejus metus nuo pagalbinio apvaisinimo pradžios ir ne ilgiau kaip dešimt metų.

Tokias nuostatas siūlo įteisinti Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narės Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė, kartu su kitais frakcijos nariais užregistravusi Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektą ir lydimąsias Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo pataisas.

Ketvirtadienį V. Čmilytė- Nielsen ketino pateikti šias įstatymo pataisas, kuriomis siūloma naikinti draudimus ir prievoles poroms dėl „amžinojo“ embrionų saugojimo ir skatinti embrionų donorystę.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA