REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 15 d. 16:45

Liberalai pristatė savivaldos programą, patvirtino kandidatus į merus

Kaunas

Liberalų sąjūdžio tarybos posėdis Kaune. Teodoras Biliūnas/BNS/Fotobankas.lt

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


248713

Liberalų sąjūdis sieks stiprinti pozicijas tarybose per savivaldos rinkimus, išlaikyti arba padidinti merų skaičių, sako partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kaune šeštadienį vykusiame Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje žurnalistams ji teigė, jog Liberalų sąjūdis rinkimuose orientuosis į skyrius 50-yje iš 60-ies savivaldybių.

„Aš manau, kad mes Orientuosimės į apytikriai 50 skyrių, mano manymu, turime visai neblogus šansus ir pagerinti dabartinį rezultatą, dabar turime septynis merus. Taip pat tikslas yra sustiprėjusius tarybose mūsų skyrius ir atstovus, ir tikrai ne mažiau merų, nei dabar“, – žurnalistams Kaune sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji žada, kad kandidatus į merus, įskaitant Vilnių ir kitus didmiesčius, partija pradės skelbti nuo kitos savaitės.

Liberalų sąjūdis kol kas nėra patvirtinęs rinkiminio kandidatų į merus sąrašo, kai kurie skyriai jau pranešė apie planuojamus deleguoti kandidatus.

Į Klaipėdos merus jau anksčiau iškeltas šio skyriaus pirmininkas tarybos narys Saulius Budinas. Šią savaitę Kaišiadorių liberalai į savivaldybės merus pasiūlė tarybos narį Šarūną Čėsną, į Liberalų sąjūdį grįžusį iš Laisvės partijos. Radviliškyje mero posto sieks buvęs konservatorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys, Neringos skyriuje šeštadienį kandidatu į merus patvirtintas teisininkas, visuomenininkas Matas Lasauskas.

Valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija Seime yra antra pagal dydį po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų.

Savivaldos rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA