REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 4 d. 15:07

Libano pilietis lieka galutinai nuteistas už seksualinį priekabiavimą

Joniškis

BNS/Fotobankas nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


260693

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Libano piliečiui paliko galioti dėl seksualinio priekabiavimo prie darbuotojų paskelbtą nuosprendį, juo užsienietis už šį baudžiamąjį nusižengimą nubaustas 6 tūkst. eurų bauda.

Trečiadienį šio teismo trijų teisėjų paskelbė, kad nenustatė esminių Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų pažeidimų ir pripažino, kad anksčiau bylą nagrinėję teismai tinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.

„Kasaciniame skunde nurodytais pagrindais keisti ar naikinti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų priimtus sprendimus nėra teisinio pagrindo“, – paskelbė teismas.

Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama, procesas šioje byloje baigtas, nuteistojo advokatės skundas atmestas.

Bylos duomenimis, nusikaltimai padaryti Joniškyje 2015–2018 metais. Pirmosios instancijos teismas užsienietį pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad jis savo bendrovės patalpose, pasinaudodamas nukentėjusiųjų darbuotojų tarnybiniu priklausomumu, seksualiai priekabiaudamas vulgariais veiksmais siekė seksualinio bendravimo su nukentėjusiomis.

Teismas nustatė, kad vyras suėmė vienos darbuotojos veidą, lenkėsi prie jo lyg norėtų pabučiuoti, kišo rankas po drabužiais ir lietė nukentėjusiosios kūną, siuntė jai vaizdus su nuogų moterų kūnais, demonstravo savo lytinį organą.

Libano pilietis kaltu neprisipažino, aiškino, kad su darbuotojomis elgdavosi kaip su šeimos draugėmis, švęsdavo kartu šventes. Kaltinamasis teigė, jog viena nukentėjusiųjų kerštaudama sukurstė kitas darbuotojas.

Užsienietį gynusi advokatė kalbėjo, kad šioje byloje nukentėjusiųjų duoti parodymai esantys nenuoseklūs, ji teismo prašė tokiais parodymais nesiremti.

Gynėjos teigimu, jos klientas nemoka lietuvių kalbos, todėl pastabas darbuotojoms dėl netinkamo darbo ar netinkamos aprangos išreikšdavęs siųsdamas į darbinį telefoną nuotraukas.

Kaip skelbė dienraštis „Lietuvos rytas“, dar 2018-aisiais šešios joniškietės apie priekabiaujantį darbdavį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai ir Valstybinės darbo inspekcijai.

Tyrimą atlikusi Valstybinė darbo inspekcija paprašė, kad verslininko veiksmus įvertintų Joniškio policija, bet pareigūnai net nepradėjo ikiteisminio tyrimo. Lygių galimybių kontrolierius kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą. Prokurorai sureagavo ir ėmėsi tyrimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA