REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20192019 m. Sausio 20 d. 14:46

Lenktynininkas V. Žala: su savo „mašiniuku“ jau priartėjome prie viso potencialo

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


68555

Puikią 12-ą vietą Dakaro ralyje užėmęs lenktynininkas Vaidotas Žala, šeštadienį sugrįžęs į Lietuvą, prisipažino, kad šių metų lenktynės jam patiko ir pabrėžė, kad su turima techniką apie aukštesnes pozicijas galvoti yra sudėtinga.

„Dakaro ralyje gali prisidėti visokių emocijų. Per 10 dieną reikia ir į užpakalį pasispardyti, ir smėlio pavalgyti, ir pakasti. Stengiamės vienas kitą palaikydami ir būdami geros nuotaikos palaikyti ūpą, - geros nuotaikos ir oro uoste neprarado V. Žala. - Kai finišas pasiektas, tada jau lengviau. Ralyje kiekvieną dieną būna visaip. Buvo ir labai sunkių vakarų po finišo“.

„Toyota Hilux“ automobilį antrus metus iš eilės vairavęs V. Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu yra įsitikinę, kad šio bolido galimybės jau priartėjo prie savo ribų.

„Su šiuo „mašiniuku“, kurį mes turime, jau artėjame prie viso potencialo, bet dar galima šiek tiek pasitempti. Kaip bus toliau, sunku pasakyti. Aš dabar jaučiuosi kaip ir suvedęs sąskaitas su Dakaru. Ypač per pastaruosius dvejus metus padarėme du didelius žingsnius į priekį. Sekantis progresas reikalauja ženkliai rimtesnio pasiruošimo. Norint brautis į dešimtuką ir kovoti su ralio senbuviais, daugkartiniais čempionais jau nebus paprasta. Laikas parodys, kaip ten bus. Mes patys turime noro ir nusiteikimo, bet visa struktūra turės šiek tiek pasikeisti, nes pagal dabartines galimybes jau viską padarėme beveik iki galo. Dar šiek tiek rezervo turime, bet kai pasižiūri, kas yra virš mūsų, tai pamatai, kad tie sportininkai turi labai greitus automobilius ir brautis tarp jų būtų šiek tiek nemandagu“, - šypsojosi V. Žala.

Sportininkas dar nesidalino pažadais apie naują automobilį. Tai lems rėmėjų ir partnerių žodžiai.

„Norėčiau naujo automobilio, bet tam reikia ne tik jo. Į gerą rezultatą įeina ir bendras pasiruošimas. Mūsų sportas yra gana kompleksiškas. Stengsimės sudėti visą dėlionę kitiems metams, kad gautųsi tvirtesnis pagrindas. Dabar praeis keli mėnesiai, kol mintys susidėlios į vietą, o tada eisime pas pagrindinius savo rėmėjus ir partnerius, žmones, kurie sprendžia. Tada ir spręsime, kaip ir ką darysime. Tikiuosi, kad planas leis judėti į priekį“, - sakė V. Žala.

V. Žala ilsėtis ilgai nežada ir jau pirmadienį pradės ruoštis Lietuvos ralio čempionatui. O pirmasis etapas - „Žiemos ralis“ - vyks jau kitą savaitgalį.

„Sudėtinga greitai pereiti iš Dakaro bolido į ralio, bet pastaruosius dvejus metus nelaimėjome Lietuvos čempionato vien dėl to, kad praleidome „Žiemos ralį“. Nežinau, ar šiemet dalyvausiu visuose etapuose, bet noriu turėti tokią opciją. Dėl to reikia startuoti „Žiemos ralyje“, - pridūrė V. Žala.

Kitas lietuvis Antanas Juknevičius šiame Dakaro ralyje susidūrė su „Toyota Hilux“ automobilio problemomis ir dėl aukštų vietų nekovojo. Galutinėje įskaitoje jis klasifikuotas 36-oje pozicijoje.

„Dakarų lengvų nebūna, bet šių metų ralis buvo sunkesnis nei keletas, vykusių prieš tai. Žiauru buvo mums važiuoti tokiomis trasomis po problemų, su kuriomis susidūrėme nuo antrojo etapo. Aš važiuoju taip, kad visi Dakarai būtų įveikti. Mūsų visos komandos sunkus darbas naktimis, šiek tiek fortūnos lėmė tai, kad paskutinėmis sekundėmis galėjome pratęsti ralį. Nauja patirtis bus į naudą“, - kalbėjo Antanas.

Jau dešimtajame savo Dakaro ralyje startavęs A. Juknevičius nenusiminė dėl to, kad Benediktas Vanagas viena pozicija pagerino pernai metais pasiektą geriausią lietuvių rezultatą šiose lenktynėse. Pernai A. Juknevičius buvo 12-as, o B. Vanagas šiais metais finišavo 11-as.

„Absoliučiai džiaugiuosi dėl Beno. Taip ir turėjo būti. Nebūna, kad visą gyvenimą kažkur kyli. Būna kilimas ir būna kritimas. Jeigu kritimą priimi kaip kito kilimo pagrindą, tai yra labai gerai. Kitais metais grįšime. Mes esame labai užsispyrę. Džiugu, kad lietuvių rezultatai auga. Tikiu, kad ateityje Lietuva sugebės užkopti ir į pačią Dakaro ralio viršūnę“, - pabrėžė A. Juknevičius.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA