REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20182018 m. Sausio 2 d. 13:49

Lenktynininkas B. Vanagas prieš Dakaro ralį: norėtume laimėti ne mūšį, o karą

Pasaulis

Vytauto Pilkausko nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


221222

Antradienį į prestižinį Dakaro ralį išskrido ir dar vienas Lietuvos ekipažas - Benediktas Vanagas, šturmanas iš Lenkijos Sebiastianas Rozwadowskis ir kiti komandos nariai. Lenktynininkas pabrėžė, kad svarbiausias tikslas bus kuo aukštesnė vieta ne etapuose, o galutinėje rikiuotėje.


Foto galerija:

nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-3.jpg

Šeštą kartą Dakaro ralyje startuosiantis B. Vanagas po penkerių metų pertraukos Naujuosius metus galėjo sutikti Lietuvoje, nes šių metų Dakaro ralis startuos keliomis dienomis vėliau nei anksčiau - sausio 6 dieną.

„Dėl to mes komandą padalinome į dvi dalis. Šiandien Limoje (Peru) nusileido pirmoji dalis komandos, kuri jau galės atsiimti automobilį. Antra dalis - šeši žmonės - skrendame dabar. Ketvirtadienį turėsime laisvesnę dieną, padirbėsime prie technikos, penktadienį laukia techninė ir administracinė komisijos, o šeštadienį - lenktynių startas“, - savo artimiausių dienų planus vardino B. Vanagas.

B. Vanagas išvaizdžiai apibūdino Dakaro ralį ir nenugalimą aistrą jam.

„Dakaras yra kaip brangakmenis. Tai yra akmuo, kuris turi daug briaunų. Mes visi galvojame, kad Dakaras yra lenktynės. Taip, lenktynės yra viena iš to akmens briaunų, bet lygiai taip pat tai yra nuostabi gamta, iššūkiai, asmenybės, nelaimingi atsitikimai. Kiekvienas žmogus ten gali susirasti briauną, kuri jam yra įdomi. Dėl to galiu pasakyti, kad iššūkių turime kiekvienas. Kiekvienam - savas Dakaras“, - žurnalistams oro uoste pasakojo lenktynininkas.

Prieš metus B. Vanagas pirmą kartą karjeroje Dakaro ralyje finišo nepasiekė. Tame pačiame ralyje kitas lietuvis Antanas Juknevičius užėmė rekordinę Lietuvai - 21-ąją - poziciją. B. Vanagas, kaip įprasta, apie prognozuojamas vietas kalbėti nenorėjo, bet ambicijų nestokojo.

„Praėjusiais metais turėjome pirmąją patirtį, kuomet nesugebėjome finišuoti, nors pradžia buvo daug žadanti. Šiais metais mes keliame sau didelius tikslus, nebūtinai šnekant apie vietas. Tam reikia padaryti darbą iki galo ir esame tam pasiruošę“, - kalbėjo B. Vanagas.

Nors visi trys lietuviai - A. Juknevičius, Vaidotas Žala ir B. Vanagas - šių metų Dakaro ralyje startuos su „Toyota Hilux“ automobiliais, vis dėlto B. Vanago bolido specifikacijos yra kiek galingesnės.

„Kažkas sakė, kad mūsų bolidas yra dvigubai geresnis nei kitų lietuvių. Tai labai subjektyvus vertinimas. Tai reikštų, kad mes turime būti dvigubai greitesni, galingesni. Susilaikysiu nuo tokių palyginimų“, - teigė B. Vanagas.

40-metis B. Vanagas 2013 ir 2014 metais Dakaro ralyje startavo su latvišku „Oscar“ automobiliu. Su juo buvo užimtos 65 ir 35 vietos. Vėliau lietuvis persėdo prie „Toyota“. 2015 metais B. Vanagas finišavo 24-as, o 2016 metais - 26-as.

„Į pirmąjį Dakarą važiavome, slapčia tikėdami jį užkariauti. Dabar truputį supratome, kas yra per priešininkas. Su juo reikia labai išmintingai elgtis ir, turint tinkamą kompetencijų bagažą ir gerą komandą, galima pasiekti neblogų rezultatų. Dakaras yra labai didelis varžovas, kurį mes labai gerbiame“, - kalbėjo B. Vanagas.

2015 metais B. Vanagas sublizgėjo viename iš etapų, kuriame užėmė rekordinę Lietuvai ketvirtąją poziciją. Šio rezultato lenktynininkas vaikytis neketina - svarbiausia yra galutinė vieta.

„2015 metais tai buvo pirmosios lenktynės po to, kai susilaužiau riešą. Šturmanas tada juokavo, kad reikėjo iš pat pradžių sulaužyti rankas, nes tuomet aš greičiausiai važiuoju. Šio Dakaro mūsų tikslas nėra maksimalus greitis kiekviename etape. Tai yra labai pavojinga. Mūsų tikslas yra važiuoti išmintingai ir išvengti klaidų. Mūsų galimybės leidžia važiuoti labai greitai, bet tam yra per daug rizikos. Norime pasiekti gerą galutinį rezultatą. Kitaip tariant, nėra tikslo laimėti mūšį, bet karą laimėti norėtume“, - pabrėžė B. Vanagas.

B. Vanagas, prieš išvykdamas į Pietų Ameriką, dar kartą deklaravo Lietuvos ir Lenkijos draugystę. Jis su šturmanu S. Rozwadowskiu pozavo fotografams su savo šalių vėliavomis. Pasak lenktynininko, Dakare vairuotojo ir šturmano indėlis į rezultatą yra po 50 proc.

„Lietuva visada būdavo stipri tik tada, kai su Lenkija vyrauja geri santykiai. Savo pavyzdžiu norime parodyti politikams ir visiems kitiems, kad visi geriausi laikai būna, kai esame kartu“, - pabrėžė B. Vanagas.

B. Vanago automobilį Dakaro ralio metu puoš Vytis, kurį sudaro daugiau nei 7000 ralio gerbėjų nuotraukos.

„Šį Vytį sudaro per 7000 brolių ir seserų. Galime drąsiai teigti, kad mūsų komanda bus pati didžiausia Dakare“, - oro uoste sakė B. Vanagas.

Varžybos oficialiai prasidės šeštadienį, kuomet po starto podiumo lenktynininkams reiks įveikti palyginti neilgą, vos 31 km ilgio greičio ruožo sekciją. Dakaro ralio metu sportininkai iš viso turės įveikti 14 etapų, kurių bendras ilgis - beveik 9000 km. Organizatorių teigimu, šių metų maratono išskirtinumas - net septyni etapai, kurie bus surengti visiška bekele.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA