REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 18 d. 18:27

Lenkija pasienyje su Rusija stato elektronine įranga aprūpintą barjerą

Pasaulis

BNS/Fotobanko nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


264740

Lenkijos vidaus reikalų ministras antradienį pranešė, kad Lenkija prie savo sausumos sienos su Rusijos Kaliningrado eksklavu pradėjo statyti modernų elektronine įranga aprūpintą barjerą, skirtą stebėti bet kokią neteisėtą veiklą ir kovoti su ja.

210 km ilgio tvora, kurioje bus įrengtos visą parą veikiančios stebėjimo kameros ir judesio detektoriai, bus baigta statyti rudenį.

„Visapusiškai stebėsime sieną su Rusija“, – spaudos konferencijoje sakė Mariuszas Kaminskis (Marjušas Kaminskis).

„Esu įsitikinęs, kad tai bus geriausiai apsaugota ES siena“, – sakė jis.

Praėjusiais metais Lenkija, kuri yra ES narė, pasienyje su Baltarusija, Rusijos sąjungininke, pastatė tvorą, kad sustabdytų didžiulį nelegalių migrantų srautą.

Vakarai mano, kad šią nelegalią migraciją, taip pat paveikusią Lietuvą bei Latviją, organizuoja Minskas, siekdamas destabilizuoti regioną. Baltarusijos režimas tai neigia.

Lenkijos rytinės sienos su Rusija ir Baltarusija, kurios taip pat yra ES išorės sienos, bus „puikiai paruoštos [užkardyti] bet kokiai neteisėtai veiklai, susijusiai su krizinėmis situacijomis dėl mūsų rytinių kaimynių“, sakė M. Kaminskis.

Vasarį Lenkija įrengė prieštankines užtvaras keliuose, vedančiuose į pasienio punktus su Kaliningrado sritimi. Praėjusiais metais ji ten pastatė spygliuotos vielos tvorą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA