REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 17 d. 15:25

Lenkija įvedė draudimą įvažiuoti automobiliams su rusiškais registracijos numeriais

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


278221

Lenkija sekmadienį pradėjo taikyti Europos Sąjungos draudimą į šalį įvažiuoti visiems Rusijoje registruotiems automobiliams.

Tai naujausia iš daugelio Rusijai taikomų sankcijų, kuriomis ji baudžiama už plataus masto invaziją į Ukrainą.

Pagal ES sprendimą Rusijoje registruotoms transporto priemonėms nebeleidžiama įvažiuoti į 27 narių bloko teritoriją.

„Rusijoje registruotas automobilis neturi teisės įvažiuoti į Lenkiją“, – šeštadienį sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis (Marjušas Kaminskis), paskelbdamas apie draudimą, kuris įsigaliojo vidurnaktį.

„Tai dar vienas sankcijų, taikomų Rusijai ir jos piliečiams dėl žiauraus karo Ukrainoje, elementas, nes Rusijos valstybė šiandien kelia grėsmę tarptautiniam saugumui“, – pridūrė jis.

Lenkija turi bendrą sausumos sieną su Rusijos Kaliningrado teritorija, kuri yra nuo Rusijos žemyninės dalies atskirtas eksklavas. Pasienio apsaugos agentūra teigė, kad draudimas bus visur toks pat, nepriklausomai nuo to, kurią sieną norės kirsti transporto priemonės.

Pasienio apsaugos tarnybos interneto svetainėje teigiama, kad rusiškais numeriais paženklinti automobiliai „bus grąžinami į ES nepriklausančią šalį, iš kurios jie atvyko, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų Rusija, ar kita šalis. Tokie veiksmai bus atliekami net ir tuo atveju, jei automobilio vairuotojas nėra Rusijos Federacijos pilietis“.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Lietuva, Latvija ir Estija uždraudė įvažiuoti į savo teritoriją transporto priemonėms su rusiškais registracijos numeriais.

Suomija penktadienį irgi prisidėjo prie trijų Baltijos valstybių ir uždraudė įvažiuoti transporto priemonėms su Rusijos valstybiniais numeriais.

Pagal praėjusios savaitės pabaigoje pateiktą EK išaiškinimą, į Europos Sąjungą negali būti įleisti Rusijoje įsigyti ar registruoti automobiliai.

Lietuvos muitinė šiais išaiškinimais vadovaujasi nuo pirmadienio, jie netaikomi tranzitui į ar iš Kaliningrado srities.

Antradienį buvęs Rusijos prezidentas ir Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pasmerkė šį žingsnį kaip rasistinį. Jis taip pat užsiminė, kad Maskva gali imtis atsakomųjų veiksmų – sustabdyti diplomatinius santykius su ES ir atšaukti savo diplomatus iš Briuselio.REDAKCIJA REKOMENDUOJA