REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Rugsėjo 9 d. 09:12

Lemiama diena: lietuviai Pasaulio taurėje stos į brolišką kovą su latviais

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


277548

FIBA pasaulio krepšinio čempionatas artėja prie pabaigos. Jau šį šeštadienį išvysime dvi lemiamas kovas – Slovėnija su Luka Dončičiumi priešakyje kovos dėl 7–8 vietos su italais, o mūsų šalies krepšininkų laukia broliška kova. Simboliška, kad rungtynėse dėl 5–6 vietos susitiksime su latviais.

ITALIJA – SLOVĖNIJA (11.45 val.)

Šią savaitę garsiai nuskambėjusi slovėnų superžvaigždės Luka Dončičiaus tėvo Saša frazė, jog lietuvių žaidimas prieš serbus atrodė juokingai, panašu, atsisuko prieš jo paties sūnaus komandą.

Ketvirtadienį lietuviai slovėnų nepasigailėjo – nors L. Dončičius aikštelėje praleido įspūdingą laiko tarpą – net 37 minutes – tai šios rinktinės neišgelbėjo. Lietuviai slovėnus įveikė rezultatu 100:84 ir šiame FIBA pasaulio krepšinio čempionate nusiuntė juos kovai su italais dėl 7–8 vietos.

Tiesa, slovėnų spauda mirga nuo straipsnių apie tai, kad, neva, dėl tokios slovėnų nesėkmės kaltas tik nuovargis. Slovėnai krepšinio aikštelėje mačui su lietuviais pasirodė praėjus vos 24 valandoms po to, kai patyrė pralaimėjimą prieš Kanadą.

Tuo tarpu italai, JAV rinktinės sutriuškinti beveik 40 taškų persvara, nepakilo ir prieš įspūdingą bei kovingą žaidimą viso Pasaulio krepšinio čempionato metu demonstruojančius latvius. Antrojoje varžybų pusėje atsigavę „broliukai“ italus įveikė rezultatu 87:82.

Šiame pasaulio čempionate Slovėnijos gretose be L. Dončičiaus taip pat lyderiauja Klemenas Prepeličius ir Mike‘as Tobey, o Italijos rinktinėje pagrindiniais smuikais groja Simone Fontecchio ir Marco Spissu.

LATVIJA – LIETUVA (15.40 val.)

Tai – paskutinė ir laukiamiausia mūsų šalies krepšinio rinktinės kova šioje Pasaulio taurėje. Jos metu susitiksime su „broliukais“ latviais. Tiesa, prieš pat čempionatą, kontrolinių rungtynių metu Taivane, ši rinktinė lietuviams visgi nusileido. Tąkart mūsų šalies krepšininkai latvius sutriuškino rezultatu 93:69.

Visgi latvių žaidimas, kurį matėme po to, vertas atskirų pagyrų. Ne kartą girdėjome frazę, kad italų trenerio Luca Banchi auklėtiniai rašo istoriją. Latviai ne tik pirmąkart dalyvauja Pasaulio taurėje, bet ir sugebėjo įveikti įprastai tokias stiprias komandas kaip ispanai bei prancūzai. O taip pat šio turnyro metu tikra žvaigžde tapo jų krepšininkas Arturas Žagaras. Po mačo prieš vokiečius, žiniasklaidoje pasirodė naujienos apie tai, kad jį medžioja ne vienas Eurolygos klubas, tarp kurių – ir Vilniaus „Wolves“.

Tiesa, tokias pat įspūdingas kovas demonstruoja ir lietuviai, iki šiol nusileidę tik serbams. Šiemet patekome į istoriją dėl to, jog praėjusią savaitę Lietuva palaužė NBA žvaigždžių kupiną JAV ekipą.

Tad kokios kovos būtų galima tikėtis šiandien? „Manau, kad labai gerai, jog susitiksime būtent su latviais. Su jais už aikštelės ribų esame puikūs draugai, bičiuliai ir broliukai, bet aikštelėje visuomet „lupamės“. Manau, kad laukia principinė kova“, – pasiryžęs pergalei kalbėjo M. Kuzminskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA