REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Balandžio 2 d. 13:38

Lazdijuose paminėtas Lietuvos įstojimo į NATO 20-metis

Lazdijai

Etaplius.ltŠaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė


296769

2004 m. kovo 29 dieną Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos – NATO – nare. Penktadienį Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje vyko iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų kėlimo ceremonija, skambėjo šalies ir NATO himnai.

Lietuvos narystė NATO yra saugumo garantas. Galingiausias pasaulyje gynybinis aljansas šiuo metu vienija 32 sąjungininkes. Lietuva NATO nare tapo 2004 m., o pirmasis narystės simbolis – kovo 29-ąją Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose nusileidę sąjungininkų naikintuvai. NATO oro policijos misija šiemet taip pat mini 20-ąsias metines.

NATO ir ES 20 metų sukaktis yra puiki proga atsigręžti ir įvertinti, kokį kelią nuėjo mūsų valstybė ir visuomenė, ką mums suteikė bendradarbiavimas su sąjungininkais ir ką patys sugebėjome jiems duoti, kokios yra lietuviškosios, europietiškos ir euroatlantinės tapatybės sąsajos.

Veržlaus augimo, stabilumo, saugumo jausmas, kurį teikia dvidešimt buvimo NATO ir ES metų, leidžia mums visiems tapti kartu išgyvenamo proveržio kūrėjais. Galime jaustis ateities kūrėjais, džiaugtis asmeniniais ir savo šalies gyvenimo pasiekimais. Galime lengviau susidoroti su šalies ir mūsų pačių gyvenimo iššūkiais, kai žinome, kad patys kuriame saugumą ir stabilumą.

20 metų narystė NATO ir ES – tvirtas pagrindas, nuo kurio Lietuva gali atsispirti ir kilti aukštyn, siekti daugiau, matyti bendrą paveikslą ir prisidėti prie jo kūrimo.

Skaitykite savo miesto naujienas!REDAKCIJA REKOMENDUOJA