REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 17 d. 10:47

Lazdijuose kalbėtasi apie paramą dėl karantino nukentėjusioms smulkioms ir vidutinėms rajono verslo įmonėms, individualiai dirbantiems asmenims

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


126276

Ketvirtadienį Lazdijuose aptartos paramos verslui, nukentėjusiam dėl COVID - 19, teikimo eiga ir priemonės, skelbia Lazdijų rajono savivaldybė.

Vakar savivaldybės merė Ausma Miškinienė į skubų pasitarimą sukvietė savivaldybės vadovus bei pagrindinių savivaldybės skyrių, atsakingų už savivaldybės finansų ir investicijų valdymą, vedėjus. Jo tema – parama dėl karantino nukentėjusioms smulkioms ir vidutinėms rajono verslo įmonėms, individuliai dirbantiems asmenims. A. Miškinienė akcentavo, jog svarbu, kad verslininkus pirmiausia pasiektų numatyta Vyriausybės parama, kad būtų išnaudotos visos jos galimybės, o verslininkai informuoti, kaip jiems tą paramą pasiekti. Kitas paramos būdas – 2020 metų rajono biudžeto perskirstymas, konkrečios lengvatos ir parama verslui, kuri bus skirta už išsaugotas ir sukurtas darbo vietas. Kol kas situacija, vertinant biudžeto surinkimą, nėra džiugi. Biudžeto, finansų ir turo valdymo skyriaus vedėja Šarūnė Dumbliauskienė informavo, kad pagal dabartines prognozes, dėl sumažėjusio gyventojų pajamų mokesčio rajono biudžetas šiais metais gali netekti maždaug 13 proc. savo pajamų. Akcentuota, kad gyventojams, kurie dėl karantino gali netekti darbo, išeitį gali pasiūlyti bendruomenės. Bendruomeninio verslo kūrimui numatyta nemažai lėšų ir tai būtų galimybė jas išnaudoti ir padėti žmonėms. Administracijos direktorę Iloną Šaparauskienę merė įpareigojo kuo skubiau sudaryti darbo grupę, kuri artimiausiu metu parengtų konkretų priemonių planą verslo skatinimui Lazdijų rajone bei pasiūlytų racionalų tiek gyventojams, tiek verslui naudingą biudžeto perskirstymo variantą. Ne mažiau svarbi merės užduotis buvo ir aktyviai ieškoti galimų papildomų finansavimo šaltinių, aktyviai dalyvauti projektuose, identifikuoti bei pagal galimybes konsultuoti potencialius paramos gavėjus. Jos teigimu, negalime praleisti nė vienos galimybės.

Dėkojame geradariams, kurie siūlo pagalbą silpniausiems rajono bendruomenės nariams. Karantino metu finansinius ir psichologinius sunkumus ypač jaučia socialiai jautrios šeimos ir senyvo amžiaus žmonės. Todėl džiaugiamės, kad mūsų rajono bendruomenėje atsiranda žmonių, kurie tai supranta ir yra pasiruošę padėti. Dėkojame Agnės Juknevičienės ekologiniam ūkiui, skyrusiam savo ekologiškos produkcijos gaminių tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Ūkininkė A. Juknevičienė produkciją pristatė Socialinės paramos ir sveikatos skyriui, kuris produktus išdalins labiausiai jų stokojantiems.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo balandžio 10 dienos, buvo nurodyta privaloma tvarka tikrinti visus medicinos įstaigose dirbančius sveikatos priežiūros specialistus. Kaip dažnai atlikti tyrimus, buvo pavesta spręsti ligoninių vadovams, įvertinus kylančias rizikas ir grėsmes. Pirmoji mūsų rajono savivaldybėje šiuos tyrimus į Kauno klinikinės ligoninės laboratoriją išsiuntė VšĮ „Lazdijų ligoninė“. Vakar gautų tyrimų duomenimis, visi 85 siųsti ėminiai yra neigiami. Taip pat informuojame, jog savivaldybėje susirgimų dėl koronaviruso COVID – 19 nenustatyta.

Rajono savivaldybių merai, kiti rajonų savivaldybių vadovai dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, kurią organizavo VRM. Konferencijos metu apie aktualius savivaldybėms klausimus dėl ES struktūrinės paramos perskirstymo, susijusio su koronavirusinės infekcijos COVID – 19 padariniais, informavo VRM viceministras Tautvydas Tamulevičius. Į savivaldybių vadovus, prašydama leisti ūkininkams jų pasirinktose ir tam tinkamose vietose, ne tik turgavietėse, bet ir prie prekybos centrų, individualių namų sklypuose jų savininkams sutikus, prekiauti sėklomis, sodinukais ir medžiais, kreipėsi ŽŪM atstovė. Sveikatos apsaugos ministerija savivaldybėms konferencijos metu pranešė apie privalomą savivaldybės teritorijoje esančių slaugos ir socialinės paskirties įstaigų darbuotojų testavimą dėl įtariamos koronavirusinės infekcijos COVID – 19, už kurį atsakingomis yra paskirtos savivaldybės. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pateikė informaciją apie epidemiologinės situacijos šalyje valdymą nuo karantino pradžios, INVEGA pristatė šiuo metu jau startuojantį platų finansinių priemonių paramos verslui, patyrusiam dėl COVID – 19 finansinių nuostolių, spektrą bei galimybes jomis pasinaudoti.

Savivaldybės įrengtuose saviizoliacijos būstuose gyvena 21 iš užsienio sugrįžęs rajono gyventojas. Nei naujai parvykusių, nei išvykstančių į namus po 14 dienų saviizoliacijos vakar nebuvo.

Lazdijų rajono savivaldybėREDAKCIJA REKOMENDUOJA