REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 6 d. 10:29

Lazdijuose įkurtas Sveikatos centras bendram darbui subūrė 6 įstaigas

Lazdijai

Etaplius.ltŠaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė


294069

Lazdijuose pirmąją pavasario dieną darbą oficialiai pradėjo VšĮ „Lazdijų rajono savivaldybės sveikatos centras“. Ši įstaiga sujungė dvi iki šiol savivaldybėje veikusias viešąsias įstaigas: „Lazdijų ligoninė“ bei „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“ bei jų teikiamas paslaugas.

Sveikatos centre nuo šiol teikiamos tiek pirminio, tiek antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugos, šeimos gydytojų komandos paslaugos. Sveikatos centre ne tik sudaromos galimybės pacientams gauti kaip galima greitesnes kokybiškas paslaugas, bet ir planuojama paslaugų spektro plėtra.

Visapusiškas bendradarbiavimas

Šešios sveikatos priežiūros įstaigos vakar pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl gyventojams teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo ir plėtros. Sutartis leis užtikrinti, kad visi gyventojai gautų kokybiškas ir savalaikes asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Planuojama, kad Sveikatos centrui priklausančiose įstaigose bus atnaujinta įranga bei infrastuktūra, kas leis užtikrinti paslaugų kokybės gerinimą. Pagrindinis tarpusavyje bendradarbiaujančių sveikatos priežiūros įstaigų tikslas – palengvinti paciento kelią sveikatos sistemoje, taip užtikrinant kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą Lazdijų savivaldybės gyventojams.

„Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis įrodo, kad savivaldybė ir Lazdijų krašte veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, nepaisant to, ar jos yra privačios ar kuruojamos savivaldybės, yra išvien dirbantys partneriai, kurių tikslas – suteikti pačias geriausias asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams. Visiems prieinamos kokybiškos ir laiku suteiktos medicininės paslaugos buvo yra ir bus mūsų prioritetas“, – apie pasirašytą bendradarbiavimo sutartį kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Sutartyje – 36 paslaugos rajono gyventojams

Pasirašytoje sutartyje numatytos 36 paslaugos: nuo mokinių ir suaugusiųjų visuomenės sveikatos priežiūros ir stiprinimo, pagalbos pacientams užsiregistruojant pavėžėjimo paslaugai gauti iki šeimos medicinos, būtinų diagnostinių tyrimų, odontologijos, visų iki šiol ligoninėje teiktų paslaugų (skubios medicinos pagalbos, dienos stacionaro, stebėjimo paslaugos, vidaus ligų, chirurgijos, geriatrijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos ir kt. paslaugų, kurios iki šiol buvo teikiamos ligoninėje) iki psichikos sveikatos priežiūros, slaugos namuose, ambulatorinės vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos („Vaiko raida A“ ir „Vaiko raida B“).

Bendradarbiavimo sutartį dėl paslaugų teikimo pasirašė VšĮ „Lazdijų rajono savivaldybės sveikatos centras“, UAB „Lazdijų sveikatos centras“, UAB „Gilona“, A. Vaišnoro šeimos gydytojo kabinetas, IĮ, VšĮ „Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė“ ir Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA