REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 20 d. 16:32

Lazdijuose aptartas savižudybių prevencijos algoritmas

Lazdijai

Etaplius.LTŠaltinis: Lazdijų rajono savivaldybė


262234

Į pasitarimą aptarti savižudybių prevencijos algoritmo visas savivaldybei pavaldžias sveikatos įstaigas ir su tuo dirbančius specialistus sukvietė savivaldybės gydytoja Karolina Berčiūnaitė.

„Savižudybių skaičius mūsų rajone ir visoje Lietuvoje kelia nerimą ir rodo, kad reikalingas dar glaudesnis bendradarbiavimas tarp gyventojų fizine ir psichologine sveikata besirūpinančių institucijų. Atsakingai parengtas detalus algoritmas sudarytų galimybę individualiai padėti tiems, kuriems pagalbos labai reikia“, – susitikime kalbėjo savivaldybės gydytoja, papildomai akcentavusi, kad tokius algoritmus jau turi ne viena Lietuvos savivaldybė.

Susitikime buvo pristatytas suaugusiųjų savižudybių prevencijos algoritmas, kuris konkrečiai apibrėžia greitosios medicinos pagalbos, skubiosios pagalbos skyrių, psichikos sveikatos centrų, kitų įstaigų bei specialistų vaidmenį, teikiant pagalbą savižudybės grėsmę patiriantiems asmenims. Kiekvienu patvirtintu savižudybės grėsmės atveju gyventojams turės būti teikiama individualizuota tęstinė pagalba (atvejo vadyba) psichikos sveikatos centruose.

Artimiausiu metu planuojamas dar vienas pasitarimas, kuriame bus siūlomas algoritmas su aiškiai apibrėžtomis funkcijomis ir atsakomybėmis bei aptariamas jaunų žmonių savižudybių prevencijos algoritmas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA