REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 21 d. 21:32

Latvijos teisėsauga sulaikė A. Ramanausko-Vanago paminklą galimai išniekinusį vyrą

Varėna

BNS/Fotobanko nuotr. / Merkinės krašto muziejaus nuotr. / Etaplius.lt koliažas

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


292757

Latvijos teisėsauga sulaikė asmenį, kuris, kaip įtariama, sausio pabaigoje raudonais dažais išniekino partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklą Merkinėje, pranešė TV3 televizija.

Skelbiama, kad Estijos ir Rusijos pilietybes turintis vyras sulaikytas dar vasario 8 dieną pasienio punkte tarp Latvijos ir Baltarusijos. Latvių saugumas konstatavo, kad jis vykdė Rusijos specialiųjų tarnybų nurodymus.

Vyrui iškelta byla dėl padėjimo priešiškai valstybei veikti prieš Latviją.

ELTA primena, kad partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirtas paminklas Merkinėje raudonais dažais buvo aplietas sausio 29-ąją. Tai antras toks incidentas nuo tada, kai paminklas buvo pastatytas. Paminklas buvo išniekintas ir praėjusių metų gegužės pradžioje.

Seimas 2018 m. priimta deklaracija pripažino partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu. A. Ramanauskas-Vanagas nuo Jono Žemaičio-Vytauto žūties okupanto nelaisvėje 1954 m. lapkričio 26 d. iki 1957 m. lapkričio 29 d. (jo paties nužudymo KGB kalėjime Vilniuje) buvo aukščiausiasis tuo metu likęs gyvas Lietuvos valstybės pareigūnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA