REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 15 d. 22:55

Latvijos saugumo taryba rinksis rytoj, kitos NATO šalys laukia patvirtintų pranešimų

Pasaulis

Krišjanis Karinis. Twitter

Etaplius.ltŠaltinis: BNS, užsienio žiniasklaida


251384

Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinis antradienio vakarą paskelbė, kad šaukia skubų vyriausybės posėdį dėl oficialiai dar nepatvirtintų pranešimų apie Rusijos raketų smūgius Ukrainos kaimynėje Lenkijoje.

„Rytoj 10 val. sušaukiau neeilinį vyriausybės posėdį, kad išklausytume atsakingų ministerijų ir institucijų pranešimus apie saugumo padėtį regione ir pasiruoštume tolesniems veiksmams. Latvija kartu su NATO sąjungininkais yra pasirengusi bet kokioje situacijoje ginti savo žmones ir teritoriją“, – tviteryje parašė K. Karinis, skelbia BNS.

Kaip skelbia Euronews, oficialūs pareigūnai Norvegijoje ir Estijoje – NATO gynybos alijanso nariai – laukia patvirtinimų.

„Tai labai rimtas incidentas, bet daug kas kol kas nėra aišku“, – cituojamas Norvegijos užsienio reikalų ministras Anniken Huitfeldt, kurį kalbino Norvegijos naujienų agentūra NTB.

Estijos naujienų agentūrai Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė, kad vyksta diskusijos su sąjungininkais, kaip reaguoti į susidariusią siuaciją, kad tai būtų vieninga reakcija.

Lietuvos krašto apsaugos ministras kiek anksčiau paskelbė, kad iš Briuselio skrenda į Lenkiją, kur tikisi gauti informaciją. Solidarumą su Lenkija socialiniuose tinkluose iš karto po pranešimų apie sprogimus paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA