REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 19 d. 12:56

Latvijos prezidentas: „Wagner“ buvimas Baltarusijoje kelia hibridinio karo grėsmes

Pasaulis

ELTA nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


273305

Samdinių grupuotės „Wagner“ buvimas Baltarusijoje kelia grėsmę, jog bus pasitelkti hibridinio karo metodai, pavyzdžiui, infiltruojantis tarp neteisėtų migrantų, sako Vilniuje viešintis Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius.

„Negalime atmesti kažkokio hibridinio karo scenarijaus, tokio kaip bandymas panaudoti – ir mes žinome, kad abi mūsų šalys, Latvija ir Lietuva, yra paveiktos Lukašenkos režimo bandymų naudoti migraciją kaip ginklą – kad bus bandoma infiltruot samdinius, panaudoti juos hibridinei karybai. Į visus šiuos scenarijus reikia atsižvelgti“, – sakė E. Rinkevičius.

Vis dėlto per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos vadovu trečiadienį jis teigė neturintis duomenų apie kokią nors konkrečią grėsmę, kurią „Wagner“ judėjimas Baltarusijoje keltų Latvijai.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo ruožtu teigė, jog visiškai nesvarbu, dėl kokių priežasčių šiuo metu vyksta „Wagner“ judėjimas Baltarusijoje, nes jiems numatyti tikslai gali pasikeisti.

„Dažnai yra svarstoma, ar jos gali būti nukreiptos į vieną ar į kitą pusę. Tai nėra esminis dalykas, nes bet kuriuo metu planai gali pasikeisti ir jau vien faktas, kad šios grupuotės yra visiškai artimame nuotolyje nuo mūsų sienų, nuo sienos su Latvija ir sienos su Lietuva, tai kelia papildomą grėsmę“, – sakė Lietuvos vadovas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA