REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 15 d. 20:21

Latviją kamuoja didžiausias potvynis per pastaruosius dešimtmečius

Pasaulis

BNS/Fotobankas nuotr.

Erika PetrovaŠaltinis: BNS


256547

Latvijos valdžios institucijos sekmadienį paragino kai kurių centrinių rajonų gyventojus evakuotis iš namų dėl didžiausio per pastaruosius dešimtmečius Baltijos šalyse kilusio potvynio.

„Bus beveik neįmanoma jus išgelbėti iš ledinio dumblo, kai jis pateks į jūsų namus“, – per vietos radiją perspėjo Jekabpilio miesto meras Raivis Ragainis.

Šiuo metu ypač kenčia Jekabpilio, Pliavinios miestai ir jų apylinkės, kur Dauguvos upės tėkmę užblokavo iš Baltarusijos atplaukęs ledas.

„Ledo gabalai ir ledinio vandens srovės greitai užtvindė mūsų miestą“, – naujienų agentūrai AFP teigė Jekabpilio gyventojas Maris Kodolas.

„Tai didžiausi potvyniai nuo 1981 metų“, – sakė jis ir pridūrė, kad dabartinis vandens lygis penkiais centimetrais žemesnis už daugiau nei prieš keturiasdešimt metų užfiksuotą rekordą.

Prieš dešimtmetį atsargumo sumetimais buvo pastatyta nauja užtvanka, tačiau šeštadienį ji ėmė byrėti dėl ledo keliamo slėgio.

Sekmadienį užtvankai sutvirtinti buvo pasitelkti keli ekskavatoriai, kurie atvežė krūvas smėlio maišų.

„Kol kas užtvanka laikosi, nes ją nuolat stipriname, tačiau padėtis išlieka įtempta“, – teigė R. Ragainis.

„Nėra jokių garantijų, kad ji atlaikys ekstremalias aplinkybes“, – pridūrė jis.

Gelbėtojai išsiuntė tankus – amfibijas, kad šie evakuotų gyventojus, nors dauguma jų kol kas nusprendė likti savo namuose.

„Ačiū Dievui, kol kas niekas nenuskendo ir nebuvo sužeistas“, – AFP sakė Latvijos kariuomenės kapitonas Aleksandras Cvigunas, vadovaujantis karinei gelbėjimo operacijai.

„Šiandien mūsų plaukiojantis tankas lankėsi penkiuose atokiuose ūkiuose, evakuoti žmones ir pristatė maistą bei atsargas tiems, kurie lieka“, – pridūrė jis.

Latvijos premjeras Krisjanis Karinis ir prezidentas Egilas Levitas šalies sostinėje surengs krizės valdymo posėdį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA