REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Lapkričio 16 d. 18:05

Laisvės partija į Seimo vicepirmininko pareigas siūlo V. Mitalą

Vilnius

Vytautas Mitalas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


154503

Laisvės partija į Seimo vicepirmininkus siūlo Vytauto Mitalo kandidatūrą.

„Labai džiaugiamės galėdami pateikti kompetentingo politiko kandidatūrą. Vytautas Mitalas dirbo Vilniaus vicemeru, buvo atsakingas už svarbias sritis, tokias kaip miesto plėtra, švietimas, socialiniai reikalai, turi vykdomosios valdžios patirties. Įstatymų leidžiamojoje, manau, toks požiūris ir gabumai sustiprins Seimo valdybą“ , – Eltai teigė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Turime idėjų, kaip padaryti Seimo darbą labiau skaitmenizuotą, kuris būtų atsparus pandemijai ir kitiems iššūkiams, kad sprendimų priėmimas ir svarbūs žmonėms klausimai būtų priimti. Pasitikime ir labai džiaugiamės, kad turėsime tokį kandidatą“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad naujos kadencijos Seimas pirmajame posėdyje išsirinko Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, jos pirmąjį pavaduotoją konservatorių Jurgį Razmą ir pavaduotoją Darbo frakcijos narį Andrių Mazuronį.

V. Čmilytės-Nielsen penktadienio sprendimas siūlyti į Seimo vicepirmininkus mažiausios pagal dydį opozicinės frakcijos atstovą Andrių Mazuronį stebina ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderius. Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, yra konstitucinė norma, kuomet Seimo pirmininkas pasiūlo vienu iš savo pavaduotojų skirti didžiausios opozicinės frakcijos atstovą.

„Valstiečių“ siūloma kandidatė į Seimo vicepirmininkės pareigas šiuo metu yra Aušrinė Norkienė. Tačiau po pirmadienį vykusio susitikimo su R. Karbauskiu V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad LVŽS frakcijai reikėtų paieškoti kito kandidato į parlamento vicepirmininkus.

Tuo metu LSDP žadėjo siūlyti Gintauto Palucko kandidatūrą, bet po penktadienį susiklosčiusios situacijos jis atsakė posto ir savo kandidatūrą perleido bendrapartiečiui Juliui Sabatauskui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA