REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 19 d. 17:56

„Laisvės ir teisingumo“ partijos valdyba stabdo R. Žemaitaičio narystę

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


267791

„Laisvės ir teisingumo“ partijos valdyba penktadienį nusprendė metams sustabdyti Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio narystę politinėje organizacijoje.

„Tokį valdybos sprendimą iššaukė R. Žemaitaičio pasisakymai socialinėje erdvėje, kurstantys tautinę nesantaiką ir skatinantys neapykantą mūsų bendrapiliečiams žydams“, – teigiama pranešime.

Anksčiau laikinasis partijos pirmininkas Artūras Paulauskas R. Žemaitaičio pasisakymą apie nugriautą palestiniečių mokyklą pasmerkė kaip antisemitinį.

„Negali priversti kito žmogaus daryti tai, kas tau asmeniškai atrodo teisinga ir garbinga, visgi, labai tikiuosi, kad Remigijui užteks drąsos pripažinti klaidą ir atsiprašyti bei grįžti į partiją“, – penktadienį išplatintame pranešime tvirtino A. Paulauskas.

R. Žemaitaitis, komentuodamas naujienas apie Izraelio pajėgų nugriautą palestiniečių pradinę mokyklą, asmeninėje feisbuko paskyroje rašė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“.

„Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką...“ – teigė jis.

R. Žemaitaičio pareiškimą pasmerkė Izraelio, Vokietijos, Jungtinių Valstijų, Nyderlandų ambasadoriai, aukščiausi šalies pareigūnai. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos skatinimo bei kurstymo.

Pats parlamentaras antradienį BNS sakė teigiamai vertinantis tokį teisėsaugos žingsnį, nes „bus proga dar labiau visuomenei atskleisti, parodyti, kaip Izraelis ir Izraelio vyriausybė, kaip kokie komunistai, bolševikai, griauna kitoje valstybėje, kitoje šalyje mokyklas už Europos Sąjungos (ES) pinigus pastatytas“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA