REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 21 d. 09:18

Laisvės frakcija tinklalapyje žada skelbti partiečių parlamentinių išlaidų ataskaitas

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


292642

Laisvės frakcija ketina skelbti partiečių parlamentinių išlaidų ataskaitas partijos interneto svetainėje.

„Vienas iš pasiūlymų arba sprendimas, kurį mes priėmėme, tai visa frakcija nuo šių metų pradžios jau paviešins visas savo parlamentines išlaidas, bus sukrauta į tinklalapį, galima labai paprastai pamatyti“, – trečiadienį Žinių radijui sakė valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

Taip jis kalbėjo visuomenininko Andriaus Tapino akcijai „Skaidrinam“ persikėlus į parlamentą, kur tikrinamas Seimo nariams skirtų parlamentinių lėšų panaudojimas.

Kiek anksčiau praėjusią savaitę kilus abejonių dėl parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis įsigytos kompiuterinės įrangos, Marius Matijošaitis paskelbė stabdantis narystę Laisvės partijoje ir pasitraukiantis iš Europos Parlamento rinkimų sąrašo.

Seimo vicepirmininkas tokius M. Matijošaičio sprendimus įvertino kaip tinkamus.

Tuo metu ėmus viešinti kitas Seimo narių parlamentines išlaidas, V. Mitalas teigė, kad kai kurių parlamentarų pasiaiškinimai stringa.

„(...) dėl to vertinu blogai. Kiekvienas turi mokėti paaiškinti“, – sakė jis.

Antradienį A. Tapinas paviešino ir daugiau parlamentarų išlaidų ataskaitų.

Pavyzdžiui, konservatorius Justas Džiugelis per trejus metus ataskaitų spausdinimui išleido 23 tūkst. eurų. Tuo metu konservatorius Sergejus Jovaiša parlamentinei veiklai 2021-2023 metais naudojo penkis kompiuterius ir penkis telefonus, bendra suma viršija 25 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA