Politika | 3 MIN.

L. Savickas: JAV muitų fone diskutuosime su verslu dėl mokestinių pakeitimų

Lukas Juozapaitis
2025 m. balandžio 4 d. 10:42
Lukas Savickas. ELTA / Dainius Labutis nuotr.
Susiję straipsniai

Dėl JAV paskelbtų muitų Europos Sąjungai (ES) poveikio nuogąstaujančiam verslui raginant valdžią stabdyti planuojamą mokesčių pertvarką, ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas apie žada su verslu.

„Kai prasidės dialogas su verslo asociacijomis apie mokestinius pakeitimus, sudėtine dalimi (...) bus kalbama apie tai, kokią įtaką jie turės ekonomikos augimui. Tuomet, to dialogo metu galėsime svarstyti, kokie mokesčių pakeitimai (ekonomikos augimą – BNS) labiausiai stabdo, kokios alternatyvos, kokie yra valstybės poreikiai, kuriuos reikia patenkinti“, – penktadienį paklaustas, ar dėl JAV muitų siūlys atsisakyti dalies mokestinių pakeitimų, dėl kurių sutarė valdantieji, žurnalistams sakė Lukas Savickas.

Ministras pakartojo, kad nepaisant JAV žadamų 20 proc. muitų ES, Lietuvos ekonomika augs – būtent iš ekonomikos augimo politikai viliasi surinkti didžiąją dalį papildomų lėšų gynybai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prognozėmis, muitai Lietuvos bendrojo vidaus produkto augimą per trejus–ketverius metus mažintų 0,65 proc. punkto.

Ketvirtadienį ministras sakė, jog JAV žadami itin aukšti importo tarifai „sukuria visai kitokį kontekstą, kuriame reikės vėl iš naujo pasižiūrėti į mokestinius pakeitimus“.

Koalicijos taryba yra sutarusi siūlyti 1 proc. punktu iki 17 proc. didinti pelno mokestį, taip pat 20 proc., 25 proc. ir 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus, visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, vadinamąjį cukraus mokestį, kitus mokestinius pakeitimus.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK)| ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovai savo ruožtu pabrėžė, jog dėl gresiančio prekybos karo mokestinės pertvarkos svarstymus reikia stabdyti.

„Mokesčių kėlimas šituo ekonominio karo metu būtų pražūtis, visiška pražūtis“, – žurnalistams sakė LVK prezidentas Andrius Romanovskis.

„Žiūrint į visą tą kontekstą, reikia labai atsargiai žiūrėti ir su mokestine politika, (...) nes verslui per daug naštos šiandien dienai“, – kalbėjo LPK vadovas Vidmantas Janulevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija prognozuoja, kad agresyvi Baltųjų rūmų prekybos politika Lietuvos BVP augimą per 3–4 metus slopintų 0,65 proc. punkto.

Tiesioginis Lietuvos eksportas į JAV sudaro apie 6,8 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto ir pernai siekė 1,6 mlrd. eurų.

BNS rašė, jog Lietuvos bankas anksčiau skelbė, kad galimas prekybos karas tarp JAV ir Europos Sąjungos (ES) Lietuvos ekonomikos augimą per ketverius metus sumažintų 0,33–1,3 procentinio punkto.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį paskelbė apie muitų įvedimą įvairioms pasaulio šalims ir pavadino tai „Išlaisvinimo diena“. Šiais sprendimais jis siekia sugrąžinti gamybą į Jungtines Valstijas.


Šiauliai
Šiauliuose vyko ugniagesių tarptautinės pagalbos teikimo komandos pratybos
Rugsėjo 15-18 d. Šiauliuose vyko Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos tarptautinės pagalbos teikimo komandos ( LERT) pratybos.
Aktualijos | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pekine (Kinija) prasidėjusiame dailiojo čiuožimo olimpinės atrankos turnyre solidžiai startavo Lietuvos pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius.
Sportas | 2 MIN.
0
Rugsėjo devynioliktoji – 262-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 104 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Joniškis
Nors dienos jau vėsesnės ir dažniau aplanko lietus, numoti ranka į erkių platinamų ligų riziką nereikėtų. Šie voragyviai gali išlikti aktyvūs iki pat žiemos, kol vidutinė paros oro temperatūra nenukrenta iki 4–6 laipsnių. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė dalijasi šešiomis kertinėmis taisyklėmis, padėsiančiomis mėgautis rudenėjančia gamta saugiau.
Sveikata | 5 MIN.
0
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Joniškio rajono savivaldybės administracijos vykdytame konkurse dėl Universalios sporto salės ir baseino komplekso statybos ir viešųjų paslaugų teikimo projekto dalyvavusios UAB „Isegas“ apeliacinį skundą – pirkimo laimėtoja lieka kartu su UAB „Isegas“ konkurse dalyvavusi UAB „Partnerystės projektai penki“.
Aktualijos | 3 MIN.
0

Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Po daugkartinių Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) kreipimųsi socialinio tinklo platforma „TikTok“ panaikino prorusiško aktyvisto Lauryno Ragelskio valdytą paskyrų tinklą.
Lietuva | 3 MIN.
0
Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį atvertė baudžiamąją bylą dėl galimai neteisėto ES ir Lietuvos biudžeto lėšų įgijimo. Kaltinimai dėl apgaule įgytos daugiau nei 150 tūkst. eurų paramos šioje byloje pateikti lenktynininkui Benediktui Vanagui, jo vadovaujamai viešajai įstaigai „Nacionalinis automobilių klubas“ ir autoserviso paslaugas teikiančios bendrovės „Gerdista“ vadovei Godai Mankutei.
Lietuva | 4 MIN.
5

Šiauliai
Šiauliai
Rugsėjo 7 d. posėdžiavusi Šiaulių rajono savivaldybės taryba išnagrinėjo ir priėmė sprendimus dėl daugiau nei 40 aktualių klausimų, tarp kurių ne tik švietimo, turto, žemės nuomos ir kiti klausimai, bet ir patvirtintas Šiaulių rajono savivaldybės finansinės paramos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikimo tvarkos aprašas. Posėdyje prisiekė ir nauja tarybos narė.
Politika | 3 MIN.
0
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė, buvusi premjerė Ingrida Šimonytė sako nesuprantanti, kas šiuo metu formuoja būsimą socialdemokratės Ingos Ruginienės Vyriausybę. Pasak konservatorės, nepanašu, jog tai daro pati paskirtoji ministrė pirmininkė
Politika | 3 MIN.
1

Pasaulis
Pasaulis
Prancūzijos prezidento žmonos Brigitte Macron nuotraukos gali būti pateiktos teismui byloje dėl šmeižto, kurią Macronai iškėlė prieš JAV dešiniųjų pažiūrų influencerę Candace Owens.
Pasaulis | 3 MIN.
0
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad nesutinka su ministru pirmininku Keiru Starmeriu dėl Jungtinės Karalystės (JK) planų pripažinti Palestinos valstybę.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių miesto savivaldybė viešo aukciono būdu parduoda Verslo inkubatorių. Šiuo būdu pastatų kompleksas bandomas parduoti nuo 2024 metų.
Verslas | 2 MIN.
0
Rugsėjo 11 d. Šiauliuose vyko pirmą kartą organizuojama konferencija „Statybų kodas 2025: kaip statysime rytoj?“. Renginys subūrė daugiau nei šimtą statybų sektoriaus profesionalų. Konferencija kvietė atvirai diskusijai apie tai, kaip keičiasi statybų procesai ir kokie sprendimai šiandien kuria apčiuopiamą vertę. Dalyviai bei pranešėjai atvirai ir garsiai dalijosi kasdienės praktikos patirtimi, diskutavo apie pokyčių valdymą, duomenų svarbą ir ateities tendencijas. Dėmesys buvo telkiamas ne į teorines žinias, bet į realiai veikiančias priemones.
Verslas | 6 MIN.
0



Pakruojis
Pakruojis
Ketvirtadienį Pakruojo rajone įvyko avarija: susidūrė du automobiliai.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pakruojyje iš pagrindų atnaujinta dar viena gatvė – gyventojai turbūt jau pastebėjo išgražėjusią S. Dariaus ir S. Girėno gatvę. Praėjusių metų vasarą pradėtas remontas atliktas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis.
Gatvė | 2 MIN.
0
Panevėžys
Vilnius
Panevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad šią savaitę prasidėjo Smėlynės gatvės tilto per Nevėžį remonto darbai.
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilniaus rajone antradienį susidūrus trims automobiliams, žuvo du žmonės, pranešė policija.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Savaitgalį Rygoje (Latvija) vyks „FRACHT Baltijos Supertaurės“ turnyras, kuriame dalyvaus keturios Baltijos šalių tinklinio komandos, tarp kurių – ir Šiaulių „Elga-Grafaitė-S-Sportas“.
Sportas | 3 MIN.
0
Šiauliuose įvyko prasminga Šiaulių apskrities futbolo federacijos sporto šventė – oficialus Šiaulių apskrities futbolo šimtmečio minėjimo renginys, kurio metu prisiminti svarbiausi šios sporto šakos įvykiai. Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis ir administracijos direktorė Aušra Dvelienė.
Sportas | 3 MIN.
0


Pakruojis
Šiauliai
Pakruojo rajono savivaldybės J. Paukštelio bibliotekoje vakar pristatyta nauja paroda „IMpulsas“. Piešinių parodos autorė – Linkuvos kultūros centro dailininkė, edukatorė ir kūrybinės studijos „Bitutės“ vadovė Rūta Valionienė. Į parodos atidarymą susirinkę autorės kūrybos mylėtojai, kolegos ir draugai džiaugėsi R. Valionienės kūrybos impulsu.
Kultūra | 2 MIN.
0
Meškuičiuose nuaidėjo pirmasis Šiaulių apskrities asmens su negalia ir neįgaliųjų draugijų meno mėgėjų kolektyvų „Draugystės festivalis“. Šios šventės sumanytoja – Šiaulių rajono asmens su negalia draugijos pirmininkė Alma Jankauskienė.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Rugsėjo 25 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ (Žemaitės g. 83) bus pristatyta žymaus Lietuvos tapytojo Raimondo Savicko paroda „Susitikimai“, skirta menininko 70-mečiui. Pirmieji su menininko kūryba turėjo galimybę susipažinti kelmiškiai – iki rugsėjo 23 d. paroda veikia Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje. Netrukus tapytojo darbus išvys ir šiauliečiai.
Kultūra | 3 MIN.
0
„Infostudijoje“ svečiuojasi išskirtinis muzikinis duetas: Eglė Bartkevičiūtė ir Bernardas Ručinskas.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šią vasarą įprastą kaitrą pakeitė debesys ir gausus lietus. Stiprūs ir intensyvūs krituliai užliejo kiemus, rūsius, gatves bei pastatus, sukeldami nuostolių tiek gyventojams, tiek verslams. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba fiksuoja, kad kai kuriais mėnesiais kritulių kiekis kelis kartus viršijo daugiametę normą, o ilgas lietingas laikotarpis tapo priežastimi šalyje paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją.
Namai | 4 MIN.
0
Kasdienybė dažnai primena nesibaigiantį bėgimą: tėvai žadina vaikus, ruošia pusryčius, skuba į darbą, rūpinasi mokykla, namų darbais ir daugybe kitų reikalų, kuriuos reikia sutalpinti į vieną dieną. Tokiu režimu akimirka, kai galima atsisėsti su puodeliu šviežiai pagamintos kavos, tampa ypatingu laiku sau. Ne veltui daugelis sako, kad kava yra jų energijos šaltinis ir nedidelė atokvėpio akimirka, kurios jie negali praleisti net pačią užimčiausią dieną. Tačiau kyla klausimas – ar kavos aparatas namuose iš tiesų yra prabanga, ar visgi praktiškas pagalbininkas?
Namai | 4 MIN.
0

Lietuva
Šiauliai
Aktorė, režisierė, laidų ir renginių vedėja Violeta Trečiokaitė-Mičiulienė jau ne vieną dešimtmetį yra matoma ir be galo mylima Lietuvos žmonių. Kaip pati pripažįsta, gatvėje išlikti neatpažintai nepavyksta. „Tavo gyvenimas pasikeičia nuo tos dienos, kai sutinki atlikti tokį darbą. Tu arba esi žmonių, arba eik iš ten, o skųstis, kad pavargai nuo dėmesio – melagystė didžiausia“, – LRT mediatekos laidoje „Ant kabliuko“ tvirtai teigia Violeta.
Veidai | 4 MIN.
0
„Infostudijoje“ svečiuojasi išskirtinis muzikinis duetas: Eglė Bartkevičiūtė ir Bernardas Ručinskas.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pica mintantys driežai, česnakas motinos piene ir pirštų nagų augimo tempai – tokie gana keisti moksliniai tyrimai šiemet per ceremoniją Bostone buvo apdovanoti Šnobelio premijomis.
Įvairenybės | 3 MIN.
0
Rugsėjo devynioliktoji – 262-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 104 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Rugsėjo devynioliktoji – 262-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 104 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Savo tikslų siekimas yra sunki užduotis, reikalaujanti kantrybės ir sunkaus darbo. Kol vieniems sunkiai sekasi eiti link savo svajonių, kiti yra, regis, tiesiog gimę sunkiam darbui, kurio dėka pasiekia visus užsibrėžtus tikslus.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ruduo, gripo sezonas... Oras jau tuoj pradės „gnybti“ į nosį, o sergančiųjų dauguma nuteikia šiek tiek pesimistiškai. Tačiau karšto sultinio puodelis ir naminiai kibinai puikiai tiks tiek apniukusios dienos nuotaikai pakelti, tiek sušilti po dienos darbų.
Virtuvė | 3 MIN.
0
Dietistų teigimu, bent pusę kasdienių pietų ar vakarienės porcijos turėtų sudaryti daržovės. Geriausia, kad šios būtų įvairių spalvų, kurios pasižymi skirtingomis sveikatą gerinančiomis savybėmis. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ subalansuotos mitybos partnerė, dietistė Vaida Kurpienė pastebi, kad šiuo metu, kai parduotuvių lentynas papildė šviežias lietuviškas rudens gėrybių derlius, daržoves įtraukti į mitybą – itin lengva. Ji dalinasi ne tik naudingais patarimais, kokios daržovės šiuo metu turėtų atsidurti pirkinių krepšeliuose, bet ir receptu, kuris užtikrins, kad viename patiekale atsidurs mažiausiai keturios Lietuvos ūkininkų užaugintos daržovės.
Virtuvė | 6 MIN.
0

Tėvus ragina suklusti: greta mokymosi priemonių kuprinėje vietos turi atsirasti ir vandens gertuvei
Sveikata | 6 min.
Vieni matuojasi sparnus, kiti gano dviračius – už ką žmonės taip myli korgius?
Laisvalaikis | 6 min.
Gydytoja neurologė: kada regėjimo sutrikimai slepia daugiau nei akių ligas?
Sveikata | 5 min.
Popiežius po šaudynių Minesotoje smerkia „didelių ir mažų ginklų pandemiją“
Pasaulis | 3 min.
Kolegijoms siūloma padidinti finansavimą moksliniams tyrimams ir meno veiklai
Mokslas | 3 min.
Šaltinis: Jemeno hučiai šturmavo JT patalpas, sulaikė darbuotojus
Pasaulis | 3 min.
Penkiems Kauno mokytojams siūloma suteikti metų pedagogo vardą
Aktualijos | 2 min.
Nyderlanduose tūkstančiai raudonplaukių iš viso pasaulio susirinko į savo festivalį
Pasaulis | 3 min.
U. von der Leyen: su Rusija ir Baltarusija besiribojančioms ES šalims numatyta daugiau lėšų
Politika | 3 min.
Kankina nuotaikų svyravimai ir nuovargis? Tai gali būti skydliaukės sutrikimų signalas
Sveikata | 4 min.